Google i Asus prezentują nowego Nexusa 7 z Androidem 4.3 na pokładzie

Piotr Andrzejewski Piotr Andrzejewski Newsy
Nexus-7-2013-product

Na odbywającej się właśnie konferencji w San Francisco zaprezentowany został już drugi owoc współpracy Google i Asusa. Jest nim nowy siedmiocalowy tablet z serii Nexus, która jak dobrze wiemy wyróżnia się bezpośrednim wsparciem ze strony giganta z Mountain View i zawsze najwcześniej otrzymuje aktualizacje do nowych wersji systemu.

Nowy Nexus 7 był jak dotąd bohaterem wielu przecieków i okazało się, że większość z nich była prawdziwa, a sam tablet ciężko jest nazwać zaskoczeniem. Trzeba jednak przyznać, że jest to urządzenie zapowiadające się niezwykle ciekawie. Nexus 7 posiada siemiocalowy ekran IPS o bardzo wysokiej rozdzielczości 1920×1200, dzięki czemu prezentowany obraz powinien być niezwykle ostry. Sercem urządzenia jest sprawdzony czterordzeniowy układ Snadpragon S4 Pro o taktowaniu 1,5 GHz wspierany przez 2 GB RAM. Oprócz tego znajdziemy też głośniki stereo, obsługę NFC, WiFi 802.11n, oraz dwa aparaty: 5 MPx oraz 1,2 MPx. Całością zarządza najnowszy Android 4.3 Jelly Bean.

Google Nexus 7 ma trafić do sprzedaży już niebawem, a cena za model z 16 GB pamięci wyniesie $230, natomiast za wariant z 32 GB przyjdzie nam zapłacić $270. Wariant z 32 GB i LTE to z kolei wydatek rzędu $350. Trzeba więc przyznać, że ceny zapowiadają się bardzo przystępnie i pozostaje czekać na precyzyjne informacje na temat dostępności nowego Nexusa 7 w naszym kraju.

new-nexus-7-5

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy