Moto X nie zachwyci specyfikacją, lecz stosunkiem ceny do możliwości?

Newsy

MotoX-512x460

Moto X jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyczekiwanych urządzeń ostatnich tygodni. Zaledwie wczoraj Motorola rozpoczęła rozsyłać zaproszenia na jego premierę, a już dziś do Sieci przedostały się pierwsze zdjęcia prasowe, jak również niemal kompletna specyfikacja Moto X.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wygląd urządzenia w pełni pokrywa się z dotychczasowymi przeciekami, możemy więc być już pewni, że to właśnie tak będzie prezentować się wspólny smartfon Google i Motoroli. Pod względem estetyki nie można mu niczego zarzucić, a z frontu nieodparcie przypomina on Galaxy Nexusa oraz Nexusa 4, co najwyraźniej nie jest przypadkowe, choć trzeba zauważyć, że ramki otaczające ekran są tutaj dużo cieńsze. Tylna klapka urządzenia będzie mogła być zdjęta przez użytkownika i ma ona być wykonana z kevlaru, charakterystycznego dla smartfonów Motoroli.

Wygląda na to, że wbrew wcześniejszym informacjom, Moto X nie będzie bezpośrednim konkurentem dla takich urządzeń, jak HTC One, czy Samsung Galaxy S4, lecz będzie bardziej celować w odrobinę niższą półkę cenową. Może o tym świadczyć to, że zdecydowano się na zastosowanie trochę słabszego, dwurdzeniowego procesora Snapdragon S4 Pro MSM8960T o taktowaniu 1.7GHz z układem graficznym Adreno 320 oraz 2 GB RAM.

OkweiYm

Ekran urządzenia o przekątnej 4,7″ nie będzie posiadał rozdzielczości FullHD, jak ma to miejsce w przypadku najnowszych flagowców, lecz trochę niższą 720p (1280×720). Poza tym znajdziemy też aparat 10 MPx, obsługę NFC oraz 16 GB wbudowanej pamięci, a całością zarządzać będzie Android 4.2.2 Jelly Bean, z szybką aktualizacją do Androida 4.3 w planach. Więcej szczegółów dotyczących Moto X znajdziecie w jednym z naszych starszych artykułów.

Wygląda więc na to, że zamiast próbować zaatakować najwyższy segment, Motorola i Google będą celowały bardziej w średnią półkę, czyniąc z Moto X naturalny wybór dla osób szukających urządzenia ze świetnym stosunkiem ceny do możliwości. Zdaje się więc, że smartfon ten na starcie będzie nawet bardziej przystępny niż Nexus 4 – pozostaje mieć jedynie nadzieję, że Motorola nie popełni błędów LG i będzie w stanie wyprodukować dostatecznie dużą ilość sztuk Moto X, by sprostać zapotrzebowaniu, gdyż sądzimy, że może być ono dość spore.

 

źródło: androidpolice.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x