ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Xperia i1 z ogromną baterią i świetnym aparatem – szykuje się hit

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
Sony-Electronics-logo

Sony Xperia i1 to model, który do tej pory znaliśmy z poprzednich przecieków pod nazwą kodową Honami. Według wszelkich doniesień ma to być flagowiec japońskiego producenta na końcówkę bieżącego roku, a jego premiera będzie miała zapewne miejsce na targach IFA 2013 w Berlinie. Dziś w Sieci pojawiły się kolejne szczegóły dotyczące jego specyfikacji, która daje nam podstawy do tego by twierdzić, że nowy flagowiec Sony może okazać się prawdziwym hitem.

epic520_3_SONY-_2cc0a62d8e69e92f29fb6d8c96373846

Tak jak większość smartfonów z najwyższej półki debiutujących w drugiej połowie roku, Sony Xperia i1 będzie wykorzystywać niezwykle wydajny układ Qualcomm Snapdragon 800 z czterema rdzeniami o taktowaniu 2,2 GHz. Ekran urządzenia posiadać ma przekątną 5″ przy rozdzielczości 1080p (1920×1080), wspierający technologię Sony Triluminos.

Elementami wybijającymi się przed szereg w specyfikacji Sony Xperia i1 są bateria i aparat. Ta pierwsza ma oferować pojemność 3000 mAh, przy zachowaniu grubości urządzenia na poziomie 8,5 mm. Świetnie zapowiada się również aparat, którego matryca o rozmiarze 1/2.3″ (identyczną wielkość ma matryca w Samsungu Galaxy Camera) oferować będzie rozdzielczość 20,7 MPx, a w połączeniu z porządnym szkłem Sony G Lens i dedykowanym układem BIONZ powinno to skutkować w zdjęciach o naprawdę niezłej jakości.

Jeżeli ta specyfikacja potwierdzi się, to nowy smartfon Sony będzie mógł spokojnie aspirować do miana najlepszego urządzenia tego roku.

źródło: androidcentral.com

Sprawdź najnowsze wpisy