Kierujecie się oryginalnością przy wyborze swoich smartfonów? Prawdopodobnie nie jest to Wasz priorytet i wolicie skupić się na wydajności, jak i jakości poszczególnych podzespołów. To poniekąd przykre, ale też naturalne. Mimo wszystko, jeśli chcemy szukać „dziwactw”, to trzeba zajrzeć do Japonii. Tam istnieje taka firma, jak Infobar, która właśnie świętuje swoje 15-lecie. Z tej okazji stworzyli specjalny model, który – podobnie jak poprzednie – wyróżnia się swoim wyglądem.

Przed chwilą mogliście zapoznać się z moim artykułem na temat najbardziej oryginalnych klawiatur w telefonach komórkowych z ostatniego dwudziestolecia. W sumie równie dobrze mogłaby trafić tam poniższa propozycja. Co prawda INFOBAR xv stawia na tradycyjne rozłożenie, ale nie da się ukryć, że jest ono niecodzienne w kontekście kolorystycznym.

INFOBAR xv to zwykły telefon, ale z nutką Androida

Omawiany model jest niejako następcą dla INFOBAR 2, który został przedstawiony w grudniu 2007 roku. W kwestii specyfikacji nie wymagajcie zbyt wiele. Wyświetlacz to 3,1-calowy panel WVGA LCD, a aparat ma 8 MPx matrycę. Nie zabrakło złącza MicroSD (do 32 GB), modułów LTE i WiFi. Wszystko zasila akumulator o pojemności 1500 mAh, a całość mieści się w obudowie o wymiarach 138 x 48 x 14 mm. Co ciekawe, mimo że nie spotkamy się z żadnym zaawansowanym systemem operacyjnym, to pojawiła się ograniczona liczba aplikacji z Androida, m.in. Line.

Zobacz też: Tryb Incognito wkracza do YouTube’a

Czy takie telefony miałyby wzięcie w Polsce? Nie da się ukryć, że użyteczność nie jest największym wyznacznikiem tego modelu – szczególnie w dobie smartfonów, ale do podstawowych zadań? Czemu nie?

 

źródło: Android Police

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Łukasz Pająk

    Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.