Wszystko wskazuje na to, że Huawei przygotowuje kolejny smartfon, który okaże się hitem, a nie będzie kosztował majątku. Mowa tutaj o Huawei Mate 20 Lite, który powoli odsłania przed nami karty.

Huawei Mate 20 Lite – pierwsze informacje

Huawei Mate 20 Lite pojawił się w bazach danych EEC oraz UAProof. Dzięki temu dowiadujemy się, że smartfon skrywa się przed nami pod nazwą kodową SNE-LX1. Ma zaoferować wyświetlacz o rozdzielczości 2340×1080 pikseli i proporcjach 19,5:9, najprawdopodobniej z wcięciem w górnej części. Dowiadujemy się także o obecności Androida 8.1 Oreo na pokładzie. Biorąc jednak pod uwagę jesienną premierę Huawei Mate 20 Lite, finalnie możemy się spodziewać Androida P wraz z EMUI 9.0.

Zobacz też: Jak jeszcze taniej kupować w Chinach?

Huawei ma szczęście do swoich wersji Lite. Czy to w przypadku Huawei P8 Lite, który rozchodził się jak ciepłe bułeczki, także u nas w ofercie operatorów, jak i Huawei Mate 10 Lite, będącym numer 1 w Polsce w styczniu bieżącego roku. Istnieje zatem duża szansa, że Mate 20 Lite ponownie będzie łakomym kąskiem w ofertach abonamentowych/na kartę i nie pozostawi pola konkurencji.

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.