smartwatch xiaomi mijia quartz watch

Nowy, hybrydowy smartwatch Xiaomi to kolejny murowany hit?

Newsy

Smartwatche przeżywają dziwną ewolucję. Mogłoby się zdawać, że będą pojawiać się coraz to nowsze technologie, nietypowe rozwiązania i rewelacyjne pomysły, a tymczasem coraz większą popularność zdobywają tzw. hybrydowe zegarki. Oczywiście flagowe smartwatche też istnieją i spodziewamy się kolejnego od Samsunga – być może będzie to Galaxy Watch z Wear OS. Tymczasem przyjrzyjmy się nowości od Xiaomi – Mijia Quartz Watch. Ta nazwa zdradza już dwie kwestie – technologię oraz… dostępność. Od razu też powinni zainteresować się tym modelem fani Lenovo Watch 9, który od pewnego czasu jest rozchwytywany w ramach różnorakich promocji.

Nowy smartwatch Xiaomi to klasyczna tarcza i smart funkcje

smartwatch xiaomi mijia quartz watch

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Hybrydowe zegarki łączą w sobie tradycyjne wskazówki, zwykłe tarcze, żadnych wyświetlaczy. To taki standard, choć też od tej zasady zdarzają się wyjątki. Jednak nie w przypadku Mijia Quartz Watch. Xiaomi postawiło prostotę. Budowa sprowadza się do głównej tarczy (40 mm), wskazującej godziny i minuty. W niej znalazło się miejsce na mniejszy odpowiednik, który pokazuje pokonane kroki. To pierwsza inteligentna funkcja, czyli krokomierz. Poza tym nie zabrakło automatycznego ustawiania czasu – zależnie od lokalizacji – czy też budzika i informacji o powiadomieniach. Smartwatch komunikuje się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 4.0 LE. Z kolei zasilanie sprowadza się do baterii CR2430.

Zobacz też: Wytrzymałość LG G7 ThinQ została sprawdzona!

Niestety, ale wspomniałem, że dostępność może być problematyczna. Marka Mijia nie jest często spotykana w Polsce, choć coraz częściej oferowane są produkty z tej rodziny. Jednak w przypadku omawianego smartwatcha nie zapowiada się na to. Firma zapowiedziała ten zegarek na rynek chiński, więc będzie trzeba liczyć się z koniecznością sprowadzania. Co z ceną? Około 200 złotych, więc ponad dwukrotnie więcej, niż za wspomnianego na początku i rozchwytywanego Lenovo Watch 9. Jednak ten coraz częściej spotyka się z niepochlebnymi opiniami.

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x