iPhone 2018 lineup

LG nieźle zarobi. Apple zamówiło u nich miliony ekranów LCD i OLED

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

LG nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku smartfonów. Dlatego właśnie firma szuka innych sposobów zarobku, i jak się okazuje, właśnie znalazła – i to nie u byle kogo, bo u Apple.

LG wyprodukuje ekrany LCD i OLED dla Apple

Dokładnie 20 milionów ekranów LCD i 4 miliony OLED-ów, a wszystko to jeszcze w tym roku. Wyświetlacze te zostaną zamontowane w nadchodzących iPhone’ach – OLED-y do najdroższego i najmocniejszego iPhone’a X Plus. Mało tego – w przyszłym roku LG najprawdopodobniej także podejmie się tego zadania.

20 milionów LCD-ków trafi do „budżetowych” iPhone’ów. LG oczywiście nie jest jedyną firmą, która produkuje ekrany dla Apple – zajmuje się tym jeszcze Samsung i Japan Display. Samsung oczywiście wciąż produkuje najwięcej, jednak LG ma realną szansę to zmienić – firma za cel obrała sobie zwiększenie produkcji.

Zobacz także: Katorżnicza praca w Foxconnie. Dzieci składają iPhone’y za 70 centów na godzinę!

Jedno jest natomiast pewne – LG nieźle zarobi. Jak się postara, to w przyszłości mogą to być jeszcze większe sumy. Kto wie, może nawet firmie uda się zająć miejsce Samsunga, który obecnie jest największym partnerem Apple. Z każdego iPhone’a X, otrzymuje on… 110 dolarów.

Źródło: phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy