Pierwszy smartfon z Tegrą 4 już niedługo?

1 minuta czytania
Komentarze
zte header

Jeśli najnowsze plotki się potwierdzą, to wygląda na to, że już niedługo dostaniemy telefon z najnowszym układem firmy NVIDIA przeznaczonym dla sprzętu mobilnego. Informacje o ZTE U988S – bo o tym urządzeniu mówimy – pojawiły się wczoraj na Twitterze. Wiarygodności tym informacjom dodaje fakt, że pod koniec lutego NVIDIA i ZTE ogłosiły współpracę nad pierwszym urządzeniem z układem Tegra 4. Być może jest to właśnie model U988S, którego zdjęcie i specyfikację możecie znaleźć poniżej.

Według przecieku urządzenie ma być wyposażone w pięciocalowy ekran FullHD, 2 GB pamięci RAM i dwa aparaty. Z przodu o rozdzielczości 2 MPx, a z tyłu 13 MPx. Oczywiście wszystko będzie napędzać NVIDIA Tegra 4, prawdopodobnie taktowana zegarem 1,8 GHz. Pojawi się również slot na karty pamięci, a całość ma mieć 9 mm grubości. Jeśli chodzi o Androida, będzie to najprawdopodobniej wersja 4.2.1.

ZTE-U988S-Tegra-4

Niestety, póki co nie mamy żadnych informacji co do ostatecznej nazwy czy też rynków, na których urządzenie się pojawi. Jeśli chodzi o premierę, to pojawia się póki co jedynie mało precyzyjne określenie „środek 2013” – co sugerowałoby rychłą premierę (w przeciągu 1-2 miesięcy) nowego sprzętu od ZTE.

źródło: twitter.com

Motyw