Facebook nie ma w ostatnim czasie lekko. Nie tak dawno na jaw wyszła afera z Cambridge Analytica, gdzie wyciekły dane wielu użytkowników. Dzisiaj urząd w Wielkiej Brytanii postanowił dołożyć swoją cegiełkę i ukarać giganta za naruszenia, których się dopuścił.

Ponad pół miliona funtów grzywny

Lub jak kto woli, 664 tysięcy dolarów. Urząd Wielkiej Brytanii stwierdził, że Facebook nie miał wdrożonych stosownych rozwiązań, które wykryłyby szwindel Cambridge Analytica, zanim było już za późno. The Washington Post donosi, że kwota ta nie jest jeszcze ostateczna i może się zmienić – najprawdopodobniej na jeszcze większą. Spowodowane jest to wciąż trwającymi rozmowami pomiędzy brytyjskimi regulatorami a Facebookiem.

Facebook w oświadczeniu przyznał, że faktycznie mógł zrobić więcej, by uniknąć skandalu. Firma Marka Zuckerberga w Wielkiej Brytanii zostanie wkrótce poddana większej kontroli.

Zobacz także: Wyzysk i katorżnicza praca w Foxconnie. Dzieci składają iPhone’y za 70 centów na godzinę!

Osobiście uważam, że takie posunięcie jest jak najbardziej słuszne. Takie przypadki trzeba tępić – być może da to do myślenia innym firmom, które nie są do końca „fair” wobec swoich użytkowników. Co prawda pół miliona funtów to dla Facebooka tyle co dla nas 30 zł, jednak to zawsze coś.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.