ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Co warto wiedzieć o Google Pay

Google Pay wraz z nową aktualizacją stanie się finansowym kombajnem

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Google Pay to niezwykle wygodny system płatności zbliżeniowych, który współpracuje z większością terminali, które znaleźć można w polskich sklepach. Aplikacja ta jest wciąż rozwijana, dzięki czemu użytkownicy nieustannie otrzymują dostęp do nowych przydatnych funkcji. Dziś na łamach bloga twórców usługi pojawił się wpis przedstawiający nowe udogodnienia, które do Google Pay trafią w kolejnej aktualizacji. Jest na co czekać!

Nowa aktualizacja Google Pay skupi się na wspólnych zakupach i wydarzeniach

Na blogu Google Pay zaprezentowane zostały trzy nowości, z czego jedna jest już u nas dostępna, a druga do aplikacji powinna trafić wkrótce. Niestety będziemy musieli obejść się smakiem w kwestii pewnej ciekawej funkcji, ale o tym dalej.

Zarządzaj kontem Google Pay za pośrednictwem przeglądarki

Od dziś możecie już dostosować swoje konto Google Pay za pośrednictwem sieci. W tym celu wystarczy przejść pod adres pay.google.com, by wyświetlony został znajomy interfejs. Tam przeglądać możemy zakładki związane m.in. z naszą aktywnością, subskrypcjami czy miejscem zamieszkania.

Zobacz także: Szkło w Twoim smartfonie OnePlus może samo pęknąć. 

Google Pay zatroszczy się o Twoje bilety wstępu

Nowa aktualizacja systemu płatności giganta z Mountain View pozwoli użytkownikom na zapisywanie biletów kupionych w serwisach takich jak Ticketmaster, Southwest, Eventbrite, Singapore Airlines oraz Vueling bezpośrednio w aplikacji. Wejściówkę będzie można następnie okazać przed wydarzeniem, drukowanie biletu nie będzie zatem konieczne.

Podziel się kosztem z przyjaciółmi

W nowej wersji Google Pay pojawi się także opcja podziału ceny produktu lub usługi. Aby poprosić znajomych o zwrot części kosztów, wystarczy skorzystać z systemu płatności giganta z Mountain View, a następnie wybrać przycisk „Split the cost” i zaznaczyć maksymalnie pięć osób. Funkcja ta na ten moment będzie dostępna niestety jedynie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy