Czy już wszyscy korzystacie z Androida Oreo? W oficjalnych wydaniach z pewnością nie. Problem fragmentacji Robocika wciąż jest ogromny, choć widać światło w tunelu za sprawą projektu Treble. Google robi, co może, aby ułatwić producentom wdrażanie nowych wersji systemu, aczkolwiek to wciąż firmy decydują o wsparciu poszczególnych modeli. Tymczasem tuż za rogiem jest Android P, który za kilka miesięcy oficjalnie ujrzy światło dzienne i Huawei zdaje się zdradziło oficjalną nazwę tego oprogramowania.

Czy Android Oreo trafi na Twojego smartfona od Huawei?

Igor, który zgłosił się do nas na naszym profilu Facebookowym, opisał nam swoją przygodę z konsultantem Huawei. Dowiedział się między innymi, że P9 Lite (2017) otrzyma aktualizację do Androida Oreo. Próżno liczyć na ten system dla P9 Lite mini.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

Android P to… Android Pistachio!

Jak mogliście też przeczytać na powyższych zrzutach ekranu, konsultant Huawei podzielił się nazwą nowego Robocika, który ostatecznie ma nazywać się Android Pistachio. Czy pistację można zrozumieć jako słodkość? Zależnie od kontekstu, oczywiście.

Zobacz też: OnePlus 5 i OnePlus 5T z projektem Treble!

Dotychczasowo jednymi z najpopularniejszymi, potencjalnymi nazwami dla Androida P były Pecan Pie, Pancake czy też Popsicle. Czy Huawei ma rację? Niewątpliwie byłoby to niespodziewane ze strony polskiego oddziału – ujawnienie takiej informacji raczej do codzienności nie należy.

 

Igor, dziękujemy za informacje!
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.