Android wolny od poważnych błędów bezpieczeństwa? Nie dla wszystkich

mm Michał Derej Newsy 2018-07-08

Google nieustannie dba o bezpieczeństwo Androida. Każdego miesiąca gigant z Mountain View wydaje nowe aktualizacje bezpieczeństwa, które łatają luki i błędy, jakie znaleźć można w systemie. Czerwcowa aktualizacja Androida, która kilka dni temu opublikowana została przez Google’a, załatała aż 44 błędy, spośród których 11 uznanych zostało za krytyczne. Niestety okazuje się, że nie wszyscy będą mogli korzystać z bezpiecznego systemu…

Bezpieczny Android tylko dla wybranych?

W najnowszej wersji systemu Google’a załatanych zostało sporo luk bezpieczeństwa – z ich pełną listą możecie zapoznać się na oficjalnej stronie giganta z Mountain View. Najgroźniejsza z nich (podobnie jak kilkanaście innych) powiązana jest z rozwiązaniami Qualcomma. Pozwala ona hakerowi, na zdalne wykonanie dowolnego kodu na urządzeniu za pośrednictwem odpowiednio przygotowanego pliku .pac, który w założeniu może być potrzebny do obsługi serwera proxy.

Zobacz też: Gesty wymyślone na nowo? Ten projekt ma szansę podbić świat.

Niestety nie wszystkie osoby będą mogły cieszyć się bezpiecznym Androidem. Nowa wersja systemu została już przekazana do producentów, jednak oni aktualizację wydadzą wyłącznie dla wybranych urządzeń, prawdopodobnie tych najnowszych. Pozostałe osoby powinny bardziej uważać na pliki i programy pobierane na swojego smartfona lub zastanowić się nad instalacją ROM-u, który będzie zawierał w sobie najnowsze poprawki. Zachowajcie ostrożność!

Źródło: Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x