ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejna ciekawa funkcja w CyanogenMod

Autor: Mateusz Gadzina Kategoria: Aplikacje
cmQ

Może się wydawać, że pisanie o jednej nowej funkcji w którymś z ROMów jest przesadą. Czasem jednak, jak to było np. w przypadku „latających” powiadomień w ParanoidAndroid warto przybliżyć nadchodzące rozwiązania, które w przyszłości mogą być stosowane na szeroką skalę. Jeśli chodzi o CM, to tym razem nowość dotyczy pracy kamery.

Otóż programiści odpowiedzialni za ten ROM postanowili umieścić aplikację aparatu na… pasku szybkich ustawień. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo szybko, nie wychodząc z większości aplikacji wykonać szybkie zdjęcie. Dotknięcie pierwszy raz odpala podgląd w malutkim okienku, natomiast drugi raz wykonuje fotkę. Praktycznie wygląda to tak:


Zastanawia mnie przydatność takiego rozwiązania. Czasem korzystamy na przykład z przeglądarki internetowej czy jakiejś gry a chcemy w tym momencie wykonać szybkie zdjęcie. Wtedy skorzystanie z tego rozwiązania faktycznie wydaje się najszybsze. Dostrzegam też drugą zaletę. Czasem nie chcemy żeby ktoś stojący obok widział że robimy zdjęcie – taki malutki kwadracik na zwijanym pasku niekoniecznie każdy odczyta jako aplikację do robienia zdjęć. Minusy? Oczywiście niemożność kadrowania czy też większej zabawy z ustawieniami – zdajemy się całkowicie na automat. Ale w tym akurat wypadku nie chodzi przecież o jakość zdjęć, co o samą możliwość ich wykonania.

źródło: androidpolice.com

Sprawdź najnowsze wpisy