ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung smartwatch gear galaxy watch

Nowy smartwatch Samsung może być przełomowy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Rynek urządzeń noszonych wciąż jest w powijakach. Jednak trudno osiągnąć coś rewolucyjnego chociażby w przypadku smartwatchy. Inteligentne zegarki tak naprawdę mają tylko jeden poważny problem do rozgryzienia – słabe akumulatory. W niektórych przypadkach ciężko o dzień pracy, co jest wręcz niewyobrażalnie kiepskim wynikiem. Jednak z optymizmem spoglądamy na kolejne zapowiedzi – szczególnie teraz, gdy Samsung szykuje kolejny model z najwyższej półki.

Model z rodziny Gear wyróżniają się wieloma ciekawymi rozwiązaniami z obrotową tarczą na czele. Jednak nie są idealne, czego dowodem jest chociażby moja recenzja Samsunga Gear Sport. Zegarek sam w sobie jest bardzo dobry, ale do ideału mu brakuje. Być może to się zmieni w tym roku.

Smartwatch Samsung Gear S4 może okazać się Galaxy Watchem

samsung smartwatch gear galaxy watch

Wiecie, co oznacza zmiana serii Gear na Galaxy? Tak, wcześniejsze plotki o możliwości porzucenia Tizena na rzecz Wear OS powracają. Szczerze wątpię, że Samsung na dobre zrezygnuje ze swojego oprogramowania, ale mam wrażenie, iż ponownie Koreańczycy się przeliczyli. O ile w przypadku urządzeń noszonych to oprogramowanie sprawdza się dobrze, to w przypadku smartfonów przypomina mi się Bada OS. Niemniej jednak wróćmy do Gear S4 lub Galaxy Watch. Jak podaje Ice Universe – jedno z lepszych źródeł – możemy spodziewać się „Androida” na pokładzie, technologii PLP, nowego interfejsu, ciśnieniomierza oraz akumulatora o pojemności 470 mAh. Dla porównania, Galaxy Sport mógł pochwalić się ogniwem o „rozmiarze” 300 mAh, więc zmiana jest spora. Nowy wygląd systemu wiąże się siłą rzeczy z jego zmianą, a PLP? To nic innego, jak Panel Level Package, czyli technologia, która pozwala tworzyć cieńsze układy scalone w niższej cenie.

Zobacz też: Czy czerwony OnePlus 6 jest najładniejszy z całej stawki?

Póki co nie wiemy, kiedy ujrzymy Gear S4/Galaxy Watch, ale analizując poprzednie lata nie trudno się domyślić, że będą to targi IFA w Berlinie. W końcu ostatnie 3 generacje smartwatchy Samsung prezentował 31 sierpnia. Z kolei na półkach sklepowych nowy zegarek powinien pojawić się w pierwszej połowie października.

źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy