Bez wątpienia marka Xiaomi swoją popularność zawdzięcza atrakcyjnej cenie smartfonów. Odkąd można je nabyć z oficjalnej polskiej dystrybucji, liczba zakupionych modeli bardzo szybko rośnie. Jeśli sami posiadacie bądź rozważacie urządzenie chińskiego producenta i słuchacie muzyki na bezprzewodowych słuchawkach, ta informacja może Wam się spodobać.

Xiaomi z Android Oreo otrzymają LDAC

Odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie, czym jest LDAC i do czego nam się może przydać. Przede wszystkim za stworzenie tej technologii odpowiedzialna jest firma SonyLDAC umożliwia odtwarzanie treści audio w jakości zbliżonej do dźwięku o wysokiej rozdzielczości przy maksymalnej szybkości transmisji danych wynoszącej 990 kb/s. To aż trzykrotnie szybciej niż w przypadku Bluetooth, gdzie prędkość transmisji wynosi 328 kb/s. Oznacza to, że jeśli słuchamy muzyki na słuchawkach bezprzewodowych to dzięki LDAC uzyskamy znacznie lepszy dźwięk, a tego przecież nigdy za wiele.

 

Zobacz też: HTC znowu w tarapatach

Jak podaje serwis MyDrivers, LDAC trafi na smartfony Xiaomi działające na Androidzie 8.0 Oreo i nowszym. Niestety, jeśli posiadamy model, którego wsparcie zatrzymało się na Nougat, nie odczujemy tej poprawy. Aktualnie LDAC dostępny jest jedynie w wersji deweloperskiej. Nie wiadomo, kiedy pojawi się w pełnej odsłonie.

źródło: xda-developers, gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.