ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple Music kontra Spotify

Apple Music zwyciężyło na bardzo ważnym rynku. Spotify w tarapatach

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Jakiś czas temu pisałem, że Apple może wkrótce zakończyć dominacje Spotify. Wygląda na to, że w swoich przypuszczeniach nie myliłem się ani trochę – wszystko zaczyna wyglądać dokładnie tak, jak sądziłem. Niestety.

Apple Music zdobyło Stany Zjednoczone

Apple i wszystkiego jego produkty są w USA bardzo popularne, więc nikogo nie powinien dziwić taki stan rzeczy. Pomimo faktu, że obie te usługi mają we wspomnianym kraju po około 20 milionów płacących subskrybentów, to jednak Apple Music nieznacznie prowadzi. Póki co różnica jest naprawdę marginalna, jednak wiele wskazuje na to, że wraz z upływem czasu gigant z Cupertino jeszcze bardziej odstawi swojego konkurenta.

Przyszłość Spotify zdecydowanie nie maluje się w kolorowych barwach. Pomimo faktu, że firma wciąż pozostaje globalnym liderem w kategorii muzycznych serwisów streamingowych (mając tym samym ponad 70 milionów klientów), to Apple Music rośnie o wiele szybciej niż Spotify, co może oznaczać, że już za kilka lat to właśnie Jabłkowa propozycja zostanie światowym liderem.

Zobacz także: Masz Galaxy S8 / S8+ lub Note8? Samsung przygotował dla Ciebie niespodziankę

Osobiście korzystam ze Spotify i póki co nie zamierzam tego zmieniać. Co prawda zaczyna mnie powoli irytować strasznie zamulająca aplikacja, jednak to jeszcze nie powód, by uciec do konkurencji. Oczywiście wiem, że istnieje Spotify Lite, jednak brak kluczowej funkcji tego typu rozwiązań całkowicie ją skreśla.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy