Apple Music zwyciężyło na bardzo ważnym rynku. Spotify w tarapatach

Kacper Kościański Newsy 2018-07-07

Jakiś czas temu pisałem, że Apple może wkrótce zakończyć dominacje Spotify. Wygląda na to, że w swoich przypuszczeniach nie myliłem się ani trochę – wszystko zaczyna wyglądać dokładnie tak, jak sądziłem. Niestety.

Apple Music zdobyło Stany Zjednoczone

Apple i wszystkiego jego produkty są w USA bardzo popularne, więc nikogo nie powinien dziwić taki stan rzeczy. Pomimo faktu, że obie te usługi mają we wspomnianym kraju po około 20 milionów płacących subskrybentów, to jednak Apple Music nieznacznie prowadzi. Póki co różnica jest naprawdę marginalna, jednak wiele wskazuje na to, że wraz z upływem czasu gigant z Cupertino jeszcze bardziej odstawi swojego konkurenta.

Przyszłość Spotify zdecydowanie nie maluje się w kolorowych barwach. Pomimo faktu, że firma wciąż pozostaje globalnym liderem w kategorii muzycznych serwisów streamingowych (mając tym samym ponad 70 milionów klientów), to Apple Music rośnie o wiele szybciej niż Spotify, co może oznaczać, że już za kilka lat to właśnie Jabłkowa propozycja zostanie światowym liderem.

Zobacz także: Masz Galaxy S8 / S8+ lub Note8? Samsung przygotował dla Ciebie niespodziankę

Osobiście korzystam ze Spotify i póki co nie zamierzam tego zmieniać. Co prawda zaczyna mnie powoli irytować strasznie zamulająca aplikacja, jednak to jeszcze nie powód, by uciec do konkurencji. Oczywiście wiem, że istnieje Spotify Lite, jednak brak kluczowej funkcji tego typu rozwiązań całkowicie ją skreśla.

Źródło: gsmarena • chomik325

  Apple Music ma zaś inną kluczową funkcję, dla której ja jej nigdy nie porzucę – integracja z własną biblioteką muzyczną w chmurze. 😉 W jednym odtwarzaczu w każdym miejscu i na każdym urządzeniu mam zarówno bibliotekę AM, jak i swoją własną.

 • El Donkey

  „Apple Music zdobyło Stany Zjednoczone….Póki co różnica jest naprawdę marginalna.” Poziom artykułów na tym portalu sięga dna, poziom brukowca fakt albo i gorzej.

 • Artur

  Co to w ogóle za gdybanie – równie dobrze można napisać, że za kilka lat trend Apple Music się załamie i wszyscy przeniosą się do Spotify 😉

 • ojciec

  Dopóki Apple nie poprawi obsługi swojej aplikacji to w moim mniemaniu nie ma szans na przesiadkę. Co do piratów których nie stać na spoti to no cóż czas iść do pracy np osobiście bardzo polecam są pieniądze z tego albo zostać przy YT

 • annonyinganoni

  Ale w europie to Apple Music w powijakach 😛 I bardzo dobrze ,tak ma być…. Long live Spotify Premium APK 😉x