HTC U12+ łatwo okaleczyć, ale czy równie łatwo naprawić?

Łukasz Pająk Newsy 2018-07-07

Tydzień temu mogliście się przekonać, że interesujące technologie, które proponuje HTC w swoim flagowym modelu, nie do końca są wytrzymałe. Możliwość ściskania smartfona jest na swój sposób wyjątkowe, ale w tym roku Tajwańczycy poszli o krok dalej i na miniaturową skalę stworzyli tak fizyczne klawisze. Przyciskamy je, ale nie wciskamy. Jak udowodnił Zack z kanału JerryRigEverything, stosunkowo łatwo można je uszkodzić. O ile autor filmu użył ostrza, tak zahaczenie o ostrą powierzchnię może wywołać podobny efekt. To jednak nie powinno odstraszać osoby, które dbają o swoje urządzenia mobilne – w końcu HTC U12+ jest już na rynku od kilku miesięcy.

Czy HTC U12+ można łatwo naprawić?

Tymczasem, jak to ma w zwyczaju, wspomniany pan, który na początku torturował tajwański model, teraz postanowił zajrzeć do jego środka i ocenić możliwość naprawienia wyrządzonych wcześniej szkód:

Rezultat nie zachęca. O ile rozplanowanie poszczególnych elementów wewnątrz robi wrażenie, o tyle kluczowe naprawy będą wiązały się z dużymi wydatkami. Już na wstępie okazało się, że zarówno przyciski, jak i same czujniki nacisku krawędzi są „jednorazowe”. Nie ma możliwości w domowych warunkach ich naprawy, a każda rozbiórka wiąże się z ich uszkodzeniem. Do tego sam wyświetlacz został tak przytwierdzony, że nie wymieniamy samego frontu – dochodzi do tego korpus. Niestety, ta praktyka stała się bardzo popularna.

Zobacz też: S Pen jest dla Was nudny? Nowa wersja z pewnością jest czymś więcej.

Jak to określił Zack, HTC U12+ jest jednym z najtrudniejszych i najmniej opłacalnych smartfonów do napraw w 2018 roku. Niestety, określenie jednorazówki ma wiele znaczeń i już wiele osób powinno się do tego przyzwyczaić. Identycznie, a nawet jeszcze gorzej będzie w przyszłym roku, gdy ujrzymy elastyczne modele • Dragon84

  Ale właśnie nie o to chodzi by kupować smartfon i od razu brać pod uwagę naprawę, o taki sprzęt trzeba dbać.

 • Norbert Nowakowski

  czytając ten artykuł przypomina mi masa osób którzy nabyli samsunga z wyświetlaczem infiniti ( seria s i note ) . Telefon ten po delikatnym kontakcie z podłożem momentalnie zostawia pajęczynę na dotyku a koszt wymiany zaczyna się od 1000 w górę.. Wychodzi na to że takie LG mocno krytykowane za brak tego lub innego potrafi zrobić taką G6 lub V30 gdzie jak coś się rozpie.. to można to łatwo i niedrogo naprawić.. Jestem użytkownikiem kilku aparatów a mój służbowy u11 zaliczył glebę kilkukrotnie i nic się nie stało więc następny służbowy to u12 ..

  • Pan R.

   U12plus ma tak delikatny ekran, że wystarczy próba zdjęcia oryginalnego etui, gdzie trzeba nacisnąć gumowy narożnik, co powoduje delikatne wycięcie telefonu, a od razu pojawia się pajęczyna

   • Norbert Nowakowski

    Nic takiego nie zauważyłem a zmieniałem etui naprawdę dużo razy.. Niestety dopiero kontakt z ziemią zrobił swoje..

 • BlahFFF

  Jak kazdy HTC, fatalny w rozbiorce, fatalny w naprawie. Zadna nowosc.

  • Norbert Nowakowski

   pracujesz w serwisie ?

   • BlahFFF

    Tak, HTC (zwlaszcza seria One i nastepcy) to jedne z gorszych modeli jesli chodzi o naprawy.

    • Norbert Nowakowski

     Ile u was kosztuje wymiana tylnego panela w HTC Ultra?

     • BlahFFF

      Pracuje w nieautoryzowanym i z tego co widze to czesci do U Ultra praktycznie nie ma w tym „klapek”. Sytuacja o tyle smieszna, ze mamy aktualnie w naprawie zalanego U Ultra tez wlasnie bez tylnego panelu.

     • Norbert Nowakowski

      Udało mi się kupić oryginalne za 200 zł ale to była masakra zdobyć