samsung galaxy tab a

Samsung nie rezygnuje z tabletów – nowe propozycje to potwierdzają

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Wszyscy wieszczą schyłek tabletów. Nastał on tak naprawdę wiele miesięcy temu, a to za sprawą dużego nacisku ze strony ultrabooków z dotykowymi wyświetlaczami. Szczególnie jest to widoczne w przypadku Androida, gdzie tak naprawdę mamy do czynienia z przerośniętymi smartfonami. Jednak to nie oznacza, że wszyscy już się przeżegnali nad takimi urządzeniami. Wiemy, że w drodze jest flagowy Samsung Galaxy Tab S4, ale okazuje się, że Koreańczycy szykują jeszcze Galaxy Tab Advanced 2 i Galaxy Tab Advanced 2 XL.

O ile litera S oznacza nowe technologie i najlepsze rozwiązania, to czego spodziewać się po „zaawansowanych” modelach? Przede wszystkim pojawia się nawiązanie do Galaxy Tab 4 z 2014 roku, ale w gruncie rzeczy mają to być duchowi następcy serii Galaxy Tab A.

Samsung Galaxy Tab Advanced 2 ma być przede wszystkim poprawnym tabletem

Z racji, że rodzina Galaxy Tab A była popularna, choć przeciętnie wyposażona. Podobnie ma wyglądać sytuacja z Galaxy Tab Advanced 2, który według plotek będzie napędzany przez Exynosa 7870. Jest to układ, który wcześniej znalazł się między innymi w Samsungu Galaxy A3 (2017), więc swoje lata ma i nie można od niego zbyt wiele oczekiwać. Oprócz niego ma pojawić się 3 GB RAM i 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. W kwestii designu, jak możecie powyżej zauważyć, znikają przyciski pod wyświetlaczem, mimo że ramki nie zdają się być nadmiernie odchudzone. Na deser Android 8.1 Oreo.

Zobacz też: Czym jest Spotify Lite? Nie do końca udaną próbą.

Wiele wskazuje na to, że Samsung zdecyduje się przedstawić trzy nowe tablety podczas targów IFA w Berlinie. Prawdopodobnie równocześnie poznamy smartwatcha Gear S4, który być może będzie pracował pod kontrolą Wear OS. Jednak, co z nazwą Galaxy Tab Advanced 2? Możliwe, że Koreańczycy skrócą ją do Galaxy Tab A2.

źródło: Phone Arena, Tabletmonkeys

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy