HTC od bardzo dawna walczy z kryzysem. Dawny lider rynku mobilnego dziś walczy o przetrwanie i wszystko wskazuje na to, że mimo prób szanse są coraz mniejsze.

Spadek dochodów o 67%

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Nie pomógł rynek VR, nie pomógł flagowiec U12+. Dochód HTC w lipcu 2018 roku wyniósł jedynie 73,15 miliona dolarów. Dla porównania rok wcześniej wyniósł on 226,1 miliona, co stanowi spadek o 67,64%. W porównaniu z majem 2018 spadek wyniósł 9%, co również jest fatalną informacją.

Zobacz też: To już koniec HTC HD2, legendarny smartfon przechodzi do historii

Zbliża się koniec HTC

To przykre, ale nie wiem jak długo HTC poradzi sobie z utrzymaniem się na powierzchni. Mam ogromny szacunek do HTC – tworzyli w swoim czasie najlepsze smartfony, kryzys nie powstrzymał ich przed tworzeniem innowacyjnych rozwiązań, od kilku lat walczą z kłopotami finansowymi i muszę przyznać, że nie znam innej firmy, która wytrwałaby w takim stanie tak długo na rynku. Niestety, jeśli firma ma aż tak wielkie straty i musi pozbywać się pracowników, to jej przyszłość jest bardzo niepokojąca. W zasadzie nie widzę szans na to, aby ta firma wyszła na prostą.

Źródło: PhoneArena
Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.