Sony Ericsson X11 X12

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich sympatyków marki Sony Ericsson! Wyciekły dziś pierwsze zdjęcia następcy high-endowego X10, a także część jego specyfikacji.

Z informacji które podał blog xperiax10.net wynika, że Anzu (to jego nazwa kodowa) otrzyma wiele nowych komponentów. Będzie to powiększony ekran o przekątnej 4,3 cala – jednak nie wiadomo jeszcze jakiej technologii. Wyjście HDMI oraz procesor Qualcomm MSM7230 o taktowaniu około 800MHz – 1GHz. Czyli ten sam, który jest sercem HTC Desire Z (Snapdragon drugiej generacji). W porównaniu do X10, Anzu będzie posiadał przednią kamerę do wideo rozmów, a także możliwość rejestracji filmów w jakości HD (1080p). To co szczególnie zasługuje na uwagę w przyszłym flagowym modelu Sony Ericssona to jego grubość. Jest on wyjątkowo cienki, co możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Sony Ericsson X11 X12

Sony Ericsson X11 X12

Sony Ericsson X11 X12

Prototyp obecnie pracuje na Androidzie wersji 2.1 i kernelu 2.6.29, jednak kiedy wejdzie on oficjalnie na rynek ma mieć już najnowszą wersję Gingerbread (2.3). Przewiduje się, że stanie się to w pierwszym kwartale 2011 roku. Anzo prawdopodobnie zadebiutuje pod nazwą Sony Ericsson X11 lub X12.

źródło: xperiax10.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).