Sony podkreśla, jakie innowacje wprowadził do mobilnego rynku!

Łukasz Pająk Newsy 2018-07-05

Z miesiąca na miesiąc docierają do nas coraz bardziej negatywne informacje na temat firm, które kiedyś stanowiły ścisłą czołówkę. HTC zwania pracowników, a Sony? Po prostu odeślę Was do podsumowania Adama. Ogólnie rzecz biorąc niewiele wskazuje na to, że Japończycy chcą dalej inwestować ogromne pieniądze w dział mobilny. Wręcz przeciwnie, mówi się o wycofywaniu z rynków i kolejnych ograniczeniach. Jednak Sony zdaje się widzieć, jaka opinia zaczyna wokół nich panować. Być może właśnie dlatego producent postanowił podzielić się z nami interesującą infografiką, która przedstawia innowacje, jakie zostały wprowadzone przez nich do mobilnego rynku.

Innowacje Sony dzisiejszym standardem?

Bez zbędnego przedłużania, oto wspomniana infografika – otwórz w nowej karcie:

sony innowacje xperia

Tak naprawdę tylko wyświetlaczy 4K nie znajdziemy jeszcze w żadnym innym smartfonie. Możliwość tworzenia obiektów w 3D za pomocą aparatu też zdaje się ginąć gdzieś w tle, ale w dobie rozszerzonej rzeczywistości jest to niewątpliwie atrakcyjna funkcjonalność. Cała reszta? Tak, cała reszta stała się tak naprawdę standardem w większości flagowych smartfonów, jak i w urządzeniach noszonych.

Zobacz też: Boczne ekrany Samsunga na każdym smartfonie!

Pochwalam Sony za większość z powyższych innowacji, aczkolwiek wychodzę też z założenia, że nie można spocząć na laurach i dalej się rozwijać. Tutaj pojawia się problem. O ile nagrywanie filmów 4K HDR robi wrażenie, to dla wielu osób jest po prostu niezbyt znaczące. Do tego samo portfolio firmy zdaje się ograniczać na obszar, na którym właśnie innowacje i dobry marketing się liczy.

źródło: Xperia Blog • Sebosz

  „Tak naprawdę tylko wyświetlaczy 4K nie znajdziemy jeszcze w żadnym innym smartfonie.„

  Pewnie dlatego, że nikt tego nie potrzebuje i wyświetlając treści w natywnej rozdzielczości zżera baterię bardziej niż normalnie.

 • Bartosz G.

  Wszystkie te innowacje są po prostu miałkie. Uzywane od święta albo pozostające niezauważonymi przez klientów albo branżę (no może poza wodoodoprnością). kto przy kupowaniu telefonu stawia jako najwazniejsza rzecz ekran 4k albo super slow motion w 960fps? Do tej inforgrafiki mogli dopisać jeszcze opasłe telefony w ksztalcie mydelniczki. To dopiero innowacja dzieki ktorej jeszcze mniej osob zdecyduje sie na xperie

  • Bart

   Super slow mo kupia ludzie robiacy triki na rowerach, snowboardach, koszykowka itp. Ludzie nie lubiacy podobnych sportow tego nie potrzebuja (na szczescie nie wszyscy tylko biegaja).
   Co do reszty sie zgadzam.
   Ps. Szkoda Sony, bo Z2 byl bardzo udany i mial duzo ciekawych funkcji (wodoszczelnosc, sluchawki z aktywna redukcja szumow, dobra baterie itp.).

  • JebaczKoz

   Slomo jest OK – jak widać inni poszli w te same ślady.
   Wodoodporność – również na duży PLUS.
   Wyświetlacze 4K – pod gogle VR

   GPS w zegarku – tutaj nawet wstydziłbyś się odzywać – KANAPOWY KRÓLU.
   Wszytko zależy od człowieka. To że nie korzystasz nie znaczy że inni nie korzystają. Zgodzę się z tobą tylko w jednym. Kształt telefonu. Nuda.x