Gmail z łatwym wyszukiwaniem wiadomości e-mail

Gmail – prywatne maile były czytane przez firmy trzecie

Newsy

Najnowszy raport The Wall Street Journal jest niepokojący dla użytkowników Gmaila. Wynika z niego, że prywatne wiadomości były czytane przez firmy trzecie. Jakie wyjaśnienie tej sytuacji przedstawia Google?

Firmy trzecie czytały nasze prywatne wiadomości w Gmail

Integracja konta Google z zewnętrznymi aplikacjami jest wygodna – nie trzeba stwarzać za każdym razem nowego konta, dzięki czemu cała procedura logowania nie trwa dłużej niż trzy kliknięcia. Należy jednak pamiętać, że taki zabieg może się okazać niebezpieczny dla naszej prywatności. Według raportu TWJ dwie firmy miały dostęp do naszych wiadomości e-mail. Mowa tutaj o Return Path Edison Software. W ciągu minionych dwóch lat pracownicy mogli przeczytać aż osiem tysięcy maili! Jeśli ktoś zastanawia dlaczego, odpowiedź jest oczywista: w celu usprawnienia funkcjonowania aplikacji i większego wsparcia użytkowników. Firmy te jednak utrzymują, że bezpieczeństwo danych użytkowników jest dla nich priorytetem i odpowiednio zadbali o to, by nic nie wydostało się na zewnątrz.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Recenzja Xiaomi Redmi Note 5

Google podaje jednak, że jego pracownicy nie czytają prywatnej korespondencji użytkowników. Wyjątkiem są jedynie sytuacje, kiedy trzeba naprawić jakiś błąd lub prowadzone jest dochodzenie w sprawie nadużycia. Warto jednak nadmienić, że Google może udostępniać nasze dane, lecz jedynie zaufanym deweloperom i dopiero po wyraźnej zgodzie użytkownika. Sami jednak dobrze wiemy, że nie zawsze chce nam się czytać każde pojawiające się okienko tudzież regulamin i metoda przeklinania bierze wtedy górę.

Nasze dane powinny być już jednak bezpieczne. Przedstawiciele zarówno Return Path jak i Edison Software poinformowali, że firmy zrezygnowały z praktyk zaglądania do prywatnej korespondencji.

źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x