HTC Desire HD

Chciałbym przedstawić Wam nowe funkcje multimedialne, które oferuje HTC Desire HD. Są to absolutne nowości w telefonach tajwańskiej firmy. Mogą one być Wam znane ze specyfikacji, jednak warto wiedzieć o nich coś więcej.

HTC Desire HD w ofercie Play [cennik]

Dolby Mobile i SRS

HTC Desire HD jest pierwszym Androidem tajwańskiej firmy, który został wyposażony w nowy odtwarzacz multimedialny wspierający technologie SRS WOW HD i Dolby mobile. O ile wcześniej wymagający użytkownicy mogli mieć małe zastrzeżenia do odtwarzaczy w telefonach HTC, teraz powinny one odejść w niepamięć. Jakość dźwięku, którą oferuje nowy model HTC, stoi na najwyższym poziomie.

To jednak nie wszystko. Użytkownicy otrzymają także funkcję Cover Flow, która ułatwia zarządzanie bogatą kolekcją plików audio, i korektor pozwalający na dopasowanie dźwięku do indywidualnych preferencji.

DLNA
HTC Desire HD

Miłym dodatkiem w nowym smartfonie jest pełne wsparcie dla DLNA. Dzięki temu Desire HD będzie umożliwiał szybką transmisję materiału wideo (nawet w jakości Full HD podczas streamingu) do telewizora. Standard ten pozwala także na połączenie z domową siecią multimedialną. Oczywiście, możliwa jest także transmisja utworów muzycznych i zdjęć.

Czytnik e-booków Kobo

Kolejną nowością w Desire HD jest autorski czytnik e-booków, który został sprzężony z bogatą bazą ebooków Kobo. Znajdziemy w niej tysiące elektronicznych książek, które dostępne są w wielu językach, także po polsku. Program HTC, poza możliwością odczytu ebooków, umożliwia także zaznaczanie w nich dowolnego tekstu, jego szybkie kopiowanie lub wyszukiwanie tłumaczenia danego fragmentu (w języku obcym).

HTC Desire HD i nowy HTC Sense – (nasz) wideoprzegląd

Nie zabrakło także możliwości dodawania zakładek do każdej książki, co pozwoli na szybki powrót do danego fragmentu w późniejszym czasie.

Aparat 8 Mpix

Uzupełnieniem strony multimedialnej Desire HD jest aparat fotograficzny z możliwością nagrywania wideo w jakości HD (720p). Model będzie pierwszym na naszym rynku smartfonem HTC, który został wyposażony w aparat o matrycy 8 Mpix (dodam, że drugim modelem z takim aparatem ma być HTC 7 Mozart, który wyposażono także w ksenonową lampę błyskową). Już teraz mogę zdradzić, że jakość zdjęć robionych Desire HD jest lepsza niż tych wykonanych modelami Desire czy Legend.

HTC Desire HD

Nowe Sense UI, które znajdziemy w Desire HD, oferuje także nowy interfejs aparatu, o którym dowiecie się więcej z poniższego wpisu.

HTC Desire HD i Desire Z – nowy interfejs aparatu [wideo]

Oczywiście w Desire HD znajdziemy także autorską galerię HTC z możliwością szybkiego udostępniania zdjęć na różne serwisy społecznościowe (Facebook, Flickr czy Twitter), radio FModtwarzacz wideo z pełnym wsparciem dla DivX/XviD oraz gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm, dzięki któremu można podłączyć własne słuchawki.

Wpis gościnny z bloghtc.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).