Galaxy Note II z mała aktualizacją – wciąż czekamy na 4.2.2

Mateusz Gadzina Newsy 2013-06-18

gn2

W Wielkiej Brytanii rozpoczęła się już aktualizacja Galaxy Note II. Niestety, wszyscy którzy pomyśleli o Androidzie 4.2.2 muszą jeszcze trochę poczekać. Łatka która teraz jest wprowadzana poprawia kilka drobnych błędów i nie wprowadza jakiś rewolucyjnych zmian. W pozostałych krajach Europy powinna ona się pojawić już niedługo (lub jest już dostępna).

Mimo iż nie jest to aktualizacja do nowszej wersji systemu Android, warto ją pobrać. Poprawiono w niej sporo drobnych usterek, w tym te powodujące nadmierny drenaż baterii. Aktualizacja jest dostępna za pośrednictwem zarówno oprogramowania Samsung Kies jaki i  OTA (over-the-air).

gn2u

Jeśli chodzi o Androida 4.2.2 dla Galaxy Note II (i Galaxy S3), to prawdopodobnie zostanie on wypuszczony w trzecim kwartale tego roku. Według nieoficjalnych informacji data premiery opóźniła się ze względu na problemy z nowym TouchWizem.

źródło: sammobile.com


 • j3sion

  jeśli chodzi o baterię, soft pobrałem 34 h temu, to wygląda że jest lepiej. Za to ewidentnie czuć teraz jak się procesor grzeje np podczas tak niewymagającej czynności jak przeglądanie stron internetowych i to w większości w wersji mobilnej, wtedy także bateria schodzi wyraźnie szybciej jak np podczas gry. Idle działa super gorzej z drenażem podczas pracy.
  https://www.dropbox.com/s/bymunz1xts8pi45/BatteryIndicatorPro-Logs-1371627091021.csv
  https://www.dropbox.com/s/bigaivhuwvp5doh/Screenshot_2013-06-19-09-32-49.png
  https://www.dropbox.com/s/paqw4xdensous48/Screenshot_2013-06-19-09-33-02.png

 • szakal87

  a ja ktoś mi powie, żę s4 nie laguje i smiga fruwa itd to proszę bardzo http://www.youtube.com/watch?v=fTXJsWu3u5s,też cos takiego mam ale uwaga, tylko gdy używam TouchWiz… więc coś jest nie halo z samą nakładką.

 • 0chi0

  2013/06/18 – godzina 06:00 – pobrana aktualizacja dla Note 2 (bez brandu).

 • szakal87

  nie dziwię się, w egzemplarzach S4 jakie widziałem w salonach, gest „uszczypnięcia” powodował zawsze taki mały lag, w porównaniu do TouchWiz w mym Note 2(nie chodzi mi o to,że jestem fanbojem mego tel i uważam ze jest lepszy od 4 ,po prostu zdziwiło mnie to).Ok powiecie że soft w salonach jest stary,żę Samsung wydał poprawki itd, zgoda.. lub też że mam przewidzenia i żadnego laga nie ma(Wg mnie jest widoczny,S4 zachowuje sie jakby po prostu gubił klatki animacji a nie że nie potrafi płynnie wyświetlić poglądu pulpitów)We flagowym Smartfonie aspirującym do miana najlepszego tego roku,takie coś jest niedopuszczalne, gdzie testerzy ja się pytam?:).naprawde wk..ił bym się kupując telefon za 600 euro w którym tak podstawowa rzecz jest niedopracowana,zresztą..ogólnie uważam,że samsung ma kłopoty z optymalizacją, w moim Note 2 też zdarzają się miejsca jakby telefon chciał a nie mógł. Bo jego moc zdecydowanie czuć,ale są „gorsze”momenty niestety..a próbowałem wszystkiego,łącznie z OC,tam gdzie tel miał zlagować, to zlagował,np przy przesunięcu paska powiadomień, przewijają sie skróty ustaweń,są momenty że widać gołym okiem ten lag podczas autoamtycznego ich przesuwania,i występuje on zawsze w tych samych momentach-co wskazuje na brak optymalizacji.x