smartwatch-hackingOd rynkowej premiery „mądrego” zegarka japońskiego koncernu minęło już sporo czasu. Jednak aby nie zaginął on w gąszczu nowych propozycji od innych producentów, Sony przygotowało miłą niespodziankę dla wszystkich użytkowników tego urządzenia.

Nie ma co ukrywać, że dzięki społeczności i programistycznemu zapleczu pewne produkty zyskują kolejnych potencjalnych nabywców. W przypadku SmartWatch’a do dziś jednak nie istnieją żadne alternatywne oprogramowania. Nadchodzący projekt Open SmartWatch ma to zupełnie odmienić. Oprócz możliwości tworzenia jedynie aplikacji na to urządzenie, od teraz producent udostępnia także możliwość tworzenia alternatywnego firmware. Producent odda deweloperom potrzebne do tego celu narzędzia, w tym sporą dokumentację techniczną oraz binarne pliki z oprogramowaniem zegarka.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Bardzo spodobało nam się pierwsze zdanie komunikatu Sony, brzmiące: „Otwartość wobec społeczności programistów jest ważną siłą napędową dla nas przez długi czas”. Właśnie takiej postawy brakuje producentom sprzętu elektronicznego wobec użytkowników. W przypadku smartfonów raczej długo pewnie się jeszcze nie doczekamy takiego podejścia, lecz jeśli chodzi o SmartWatcha’a to nie pozostaje nam nic innego jak czekać na wysyp ulepszonego oprogramowania.

źródło: developer.sonymobile.com
Krzysztof Czerwiec