xperia z headerOstatni flagowiec Sony nie do końca spełnił oczekiwania niektórych entuzjastów Androida. Zastosowany w Xperii Z procesor poprzedniej generacji jest uznawany za jedną z największych wad urządzenia, chociaż i tak oferuje on wysoki stopień wydajności. Wygląda na to, że już wkrótce ujrzymy jednak kolejną odpowiedź Sony na flagowce innych marek.

 

Xperia-Z-Ultra-Invite

Już kilka tygodni temu donosiliśmy o prototypie superwydajnego smartfona od Sony, który znany był głównie pod nazwą kodową Togari. Najprawdopodobniej już niebawem będziemy świadkami jego premiery. W ostatnich dniach Sony rozesłało do francuskich mediów zaproszenie na konferencję, która odbędzie się 4 lipca o godzinie 9:30. Hasło na grafice mówi o przygotowaniu wielkiej niespodzianki. Po przyglądnięciu się rozsyłanemu obrazkowi, który umieściliśmy obok, można wyciągnąć co najmniej dwa wnioski. Przede wszystkim i hasło, a także i grafika zdają się potwierdzać informację, że chodzi o telefon nie najmniejszych gabarytów, zaś odręczna czcionka i ołówek sugerują możliwość obsługi dedykowanym rysikiem. Dodatkowo mówi się, że tak jak i ostatni flagowiec, Togari ma posiadać zwiększoną odporność na kurz i wodę.

Według specyfikacji, która niedawno wyciekła do Sieci, Xperia Z Ultra, bo podobno taką nazwę ma przybrać najnowszy flagowiec Japończyków, w dniu premiery będzie nie tylko  najwydajniejszym smartfonem na świecie, ale także i największym. Phablet ma zostać wyposażony w ekran FullHD o przekątnej aż 6,44 cala. Sercem urządzenia  będzie ultrawydajny czterordzeniowy Snapdragon 800 o taktowaniu 2,2 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wbudowanej wraz ze slotem microSD, przednią kamerkę 2,2 MPx oraz aparat z matrycą Exmor RS o rozdzielczości 8MPx. Telefon (o ile to jeszcze pasujące określenie) będzie mierzył blisko 18 cm, a jego szerokość będzie o połowe mniejsza, bo wyniesie około 9 cm. Całość ma zostać zapakowana w szklaną obudowę o łącznej masie nieprzekraczającej 212 gram. Xperia ZU ma zadebiutować z Androidem 4.2.2 na pokładzie, a dodatkowo także w wersji z czystym Androidem.

Bardzo ciekawi nas co nasi czytelnicy uważają o nadchodzącej Xperii Z Ultra. Pewnie dla wielu z Was cztery, czy pięć cala to maksimum, jeśli chodzi o przekątną ekranu. Co więc myślicie o nowym dziele Japońskiego producenta?

źródło: xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec