Wiele mówi się o tym, że Galaxy Note9 nie będzie rewolucyjnym smartfonem. Ostatnie doniesienia dotyczące specyfikacji następcy Galaxy Note8 pokazują, że główną nowością będzie zdecydowanie większy akumulator. W kwestii danych technicznych po prostu szukajmy nowości analogicznych, co w przypadku Galaxy S9 względem Galaxy S8. W tym roku potwierdzi się kwestia, że Galaxy Note nie oznacza zdecydowanie większego wyświetlacza. Dotarliśmy do takiego miejsca, gdzie ta druga rodzina po prostu już nie może rosnąć. Dlatego Koreańczykom może zależeć na tym, aby rozwinąć stylusa S Pen, żeby jeszcze bardziej odróżnić flagowe serie.

S Pen z największą zmianą od początków istnienia

 

Słowo rewolucja może niektórych drażnić, bo często tak producenci określają bardzo drobne zmiany, ale w tym wypadku naprawdę mówimy o kompletnej pracy od zera. Ice Universe, którego tweet możecie przeczytać powyżej już wielokrotnie zdradzał szczegóły dotyczące nowych urządzeń Samsunga. Zdecydowana większość z nich się sprawdziła. Tym razem może być identycznie. Dla nieznających języka angielskiego – S Pen będzie łączył się z Galaxy Note9 poprzez moduł Bluetooth.

samsung galaxy note9 s pen

Dotychczas Koreańczycy wykorzystywali pole elektromagnetyczne do komunikacji pomiędzy smartfonem a stylusem. To bardzo możliwe, że się wciąż nie zmieni, ale dodatkowa forma łączności pozwoli na zdecydowanie więcej. Jak podaje Ice Universe, Samsung pozwoli na – między innymi – sterowanie muzyką lub robienie zdjęć za pomocą S Pena. Ten nie będzie musiał być w odległości kilku centymetrów, a do około 10 metrów.

Zobacz też: Jak iPhone’a zamienić w pilot do komputera?

Co jeszcze Samsung wymyśli? To się okaże, ale też to tłumaczy pojawienie się większego akumulatora w samym Galaxy Note9, który teraz będzie musiał też zasilać ogniwo w stylusie. Co prawda S Pen nie może mieć zbyt dużego akumulatora, ale zawsze to dodatkowe akcesorium, które wymaga zasilania.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.