Samsung S Pen przejdzie największą rewolucję w swojej historii!

Łukasz Pająk Newsy 2018-07-01

Wiele mówi się o tym, że Galaxy Note9 nie będzie rewolucyjnym smartfonem. Ostatnie doniesienia dotyczące specyfikacji następcy Galaxy Note8 pokazują, że główną nowością będzie zdecydowanie większy akumulator. W kwestii danych technicznych po prostu szukajmy nowości analogicznych, co w przypadku Galaxy S9 względem Galaxy S8. W tym roku potwierdzi się kwestia, że Galaxy Note nie oznacza zdecydowanie większego wyświetlacza. Dotarliśmy do takiego miejsca, gdzie ta druga rodzina po prostu już nie może rosnąć. Dlatego Koreańczykom może zależeć na tym, aby rozwinąć stylusa S Pen, żeby jeszcze bardziej odróżnić flagowe serie.

S Pen z największą zmianą od początków istnienia

Słowo rewolucja może niektórych drażnić, bo często tak producenci określają bardzo drobne zmiany, ale w tym wypadku naprawdę mówimy o kompletnej pracy od zera. Ice Universe, którego tweet możecie przeczytać powyżej już wielokrotnie zdradzał szczegóły dotyczące nowych urządzeń Samsunga. Zdecydowana większość z nich się sprawdziła. Tym razem może być identycznie. Dla nieznających języka angielskiego – S Pen będzie łączył się z Galaxy Note9 poprzez moduł Bluetooth.

samsung galaxy note9 s pen

Dotychczas Koreańczycy wykorzystywali pole elektromagnetyczne do komunikacji pomiędzy smartfonem a stylusem. To bardzo możliwe, że się wciąż nie zmieni, ale dodatkowa forma łączności pozwoli na zdecydowanie więcej. Jak podaje Ice Universe, Samsung pozwoli na – między innymi – sterowanie muzyką lub robienie zdjęć za pomocą S Pena. Ten nie będzie musiał być w odległości kilku centymetrów, a do około 10 metrów.

Zobacz też: Jak iPhone’a zamienić w pilot do komputera?

Co jeszcze Samsung wymyśli? To się okaże, ale też to tłumaczy pojawienie się większego akumulatora w samym Galaxy Note9, który teraz będzie musiał też zasilać ogniwo w stylusie. Co prawda S Pen nie może mieć zbyt dużego akumulatora, ale zawsze to dodatkowe akcesorium, które wymaga zasilania.  • Rewolucją będzie jeśli przycisk będzie dotykowy z obsługą gestów i skanerem linii papilarnych.

  • ramocek

    Teraz będzie się łączył przez bluetooth. A wcześniej jak się łączył? Bardzo mnie to ciekawi jak taki długopis działa bez ładowania i jeszcze ma przycisk funkcyjny.

    • Tomasz Zook Durlej

      Indukcyjnie, poczytaj sobie o tabletach wakoma bo właśnie ich technologia została wykorzystana. Dodanie do stylusa baterii i modułu bluetooth to spory krok w tył.

      • Stylus wciąż będzie działać jak do tej pory, to po prostu dodatkowa funkcjonalność, która zwiększy wagę stylusa o ile 5g? Albo i pozostanie nawet bez zmian 😅. Nie widzę kroku w tył, wrecz przeciwnie.

        • Tomasz Zook Durlej

          To 50% wagi.

          • Strzelałem to po pierwsze, a po drugie nie wiadomo czy w ogóle coś się zmieni. Ba nawet jak będzie ważył te 50% więcej to co. Nie mam Note ale mam dwa różne rysiki wacom, osobiście wygodniejszy dla mnie jest ten cięższy.

  • Krzysztof 24

    A już miałem nadzieję że ta bateria naprawdę wydłuży pracę na jednym ładowaniu ,a tu kicha będzie ,niestety może z godzinie dłużej będzie działać niż note 8 ,a po paru miesiącach będzie taki sam syf jak w przypadku większości telefonów od samSamsu

  • Nie musi mieć dużej baterii by działać bardzo długo, ja mam w samochodzie pilot przy kierownicy na bluetooth na baterię jak do biosu w komputerze i już działa ponad pół roku a dzień w dzień używam do głośności muzyki i aktywacji asystenta Google aby wybierać muzykę głosowo. Nawet mała bateria podtrzymywana prądem z urządzenia gdy jest zadokowane spokojnie wystarczy 🙂 ciekawi mnie ten note, ciekawe jaka będzie różnica między S9+ a nowym note, pewnie z 1500 bym musiał dopłacić znając Samsunga to chyba zrezygnuje 😅x