ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zapowiedziano Tryb Incognito dla aplikacji w CyanogenModzie

Autor: Krzysztof Czerwiec Kategoria: Newsy
cyanogenmod10

Narastająca w Internecie kontrola użytkownika zaczyna drażnić coraz większą liczbę osób. Wśród nich znalazł się nawet sam twórca najpopularniejszego alternatywnego oprogramowania dla Androida, czyli CyanogenModa.

W związku z tym, Steve Kondik producent CM zapowiedział wdrożenie w najnowszej wersji swojego oprogramowanie Trybu Incognito, który będzie miał na celu ochronę prywatnych danych użytkownika przed zbyt wścibskimi aplikacjami. Uruchomienie danego programu w tym trybie, ograniczy mu dostęp do osobistych zasobów telefonów jak kontakty, kalendarz, wiadomości, czy nawet lokalizacja GPS. Jego wielką zaletą będzie fakt, iż zamiast odmawiać dostępu do konkretnych danych Incognito pokaże pustą listę, zaś w przypadku prośby o lokalizację GPS po prostu uda, że jest on wyłączony. Oczywiście gdyby wystąpiły jakiekolwiek problemy z uruchamianą w ten sposób aplikacją, w panelu przełączników  pokaże się kafelek umożliwiający szybkie przywrócenie uprawnień. W przypadku programów z uprawnieniami administratora Tryb Incognito nie będzie jednak funkcjonował.

13 - 1

Przy okazji podania tej informacji, Kondik poinformował także, że projekt nie ma na celu blokowania reklam, czy fałszowania numeru seryjnego, lecz jedynie ochronę osobistych danych użytkownika. Wydaje się nam, że pomysł można uznać za trafiony. Szkoda jednak, że nie trafi on w najbliższym czasie do oficjalnych ROMów producentów.

źródło: Google+

Sprawdź najnowsze wpisy