cloud print

Bezprzewodowe rozwiązania zyskują sobie coraz większą liczbę fanów na całym świecie. Kilkanaście miesięcy temu koncern Google wpadł na pomysł drukowania dokumentów w domu z każdego miejsca na Ziemi.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Do tej pory drukowanie było dostępne jedynie za pomocą przeglądarki oraz nieoficjalnych aplikacji dla Androida. Koncern z Mountain View postanowił nareszcie zmienić ten stan rzeczy i wczorajszego wieczoru opublikował oficjalnego klienta Cloud Print w Google Play. W programie zaimplementowano możliwość udostępnienia obrazu lub dokumentu z galerii do drukowanie w chmurze, czy śledzenia bieżącego stanu drukowania.

Wydaje się nam, że oficjalny klient powinien rozwiązać wszystkie problemy z mobilnym drukowaniem, co zdaje się potwierdzać także ocena w sklepie z aplikacjami wynosząca 4,7.

Google Cloud Print możecie pobrać za darmo z Google Play.

źródło: Google Play
Krzysztof Czerwiec