Oficjalny klient Google Cloud Print już w Sklepie Play

Krzysztof Czerwiec Aplikacje 2013-06-13

cloud print

Bezprzewodowe rozwiązania zyskują sobie coraz większą liczbę fanów na całym świecie. Kilkanaście miesięcy temu koncern Google wpadł na pomysł drukowania dokumentów w domu z każdego miejsca na Ziemi.

Do tej pory drukowanie było dostępne jedynie za pomocą przeglądarki oraz nieoficjalnych aplikacji dla Androida. Koncern z Mountain View postanowił nareszcie zmienić ten stan rzeczy i wczorajszego wieczoru opublikował oficjalnego klienta Cloud Print w Google Play. W programie zaimplementowano możliwość udostępnienia obrazu lub dokumentu z galerii do drukowanie w chmurze, czy śledzenia bieżącego stanu drukowania.

Wydaje się nam, że oficjalny klient powinien rozwiązać wszystkie problemy z mobilnym drukowaniem, co zdaje się potwierdzać także ocena w sklepie z aplikacjami wynosząca 4,7.

Google Cloud Print możecie pobrać za darmo z Google Play.

źródło: Google Play


 • Garhuy

  A niby jakby miało to inaczej działać? Drukarka wpięta przez USB do komputera może współpracować tylko przez ten sprzęt, inaczej da się tylko przez RJ45 i odpowiedni firmware do nich (drukarek).

  • Troy1991

   Są drukarki podpięte bezpośrednio pod router przez RJ45/Wifi (drukarki sieciowe).
   Niestety dla mnie również bezużyteczna. Obie drukarki nie posiadają certyfikatu Google Cloud Print.

   • Garhuy

    Właśnie o tym mówiłem.

 • PiterZonta

  U mnie ta aplikacja działa tylko przy włączonym laptopie, co w sumie zaprzecza konieczności posiadania tej aplikacji. Jeśli chce coś wydrukować przy wyłączonym laptopie, to aplikacja kolejkuje to i wysyła do drukowania po włączeniu laptopa. Tak ma być?

  • Aby było inaczej musisz posiadać certyfikowaną drukarkę Google Cloud Print, która jest w stanie działać bez pomocy komputera. Wszystkie normalne drukarki muszą sobie radzić jednak z jego pomocą 🙂

   • mst

    Czyli bezużyteczna, wrzucam na dropbox czy gdrive i drukuje na kompie.x