Na każdym smartfonie od Samsunga domyślnie zainstalowana jest aplikacja „Wiadomości”, która jak sama nazwa wskazuje, służy do wysyłania i odbierania SMS-ów. O ile sama apka robi to co ma robić i wychodzi jej to całkiem nieźle, tak jej ostatnia aktualizacja może narobić jej użytkownikom nieco problemów.

Aplikacja „Wiadomości” od Samsunga może wysłać innym Twoją galerię zdjęć

Nie, to nie są żarty. Najnowsza aktualizacja aplikacji posiada błąd, który może wysłać dowolnej osobie z listy kontaktów zawartość Twojej galerii zdjęć, i to bez żadnej ingerencji, ot, tak sama z siebie. Sytuację potwierdziło już wiele osób, które na forach Samsunga skarżą się, że ich zdjęcia trafiają w niepowołane ręce.

Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że jeśli aplikacja wyśle komuś Wasze zdjęcia, to nawet się o tym nie dowiecie, bo zobaczy je tylko osoba, która je dostała – Wy sami po otworzeniu aplikacji nie zobaczycie zupełnie nic podejrzanego.

Zobacz także: O iPhonie X Plus wiemy już prawie wszystko

Jedynym znanym obecnie sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zablokowanie felernej aplikacji dostępu do galerii. Następnie pozostaje tylko czekać, aż Samsung wyda stosowną łatkę, która naprawi krytyczny błąd. Uff, jak ja się cieszę, że już od bardzo dawna korzystam z Textry.

 

Oficjalne oświadczenie firmy Samsung:

Samsung wnikliwie weryfikował temat przez ostatnie kilka dni. W wyniku naszych ustaleń nie stwierdzono żadnych usterek, zarówno od strony sprzętu jak i oprogramowania, które mogą mieć związek z omawianym przypadkiem. W skali globalnej nie odnotowaliśmy podobnych doniesień ze strony użytkowników, jednak będziemy kontynuować działania w celu wyjaśnienia sprawy.

Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Polska

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.