ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gry pisane pod dwurdzeniowe procesory na Androidzie?

Autor: Maciej Rebajn Kategoria: Newsy
Dungeon_Defenders

Jak już od jakiegoś czasu wiemy, jeszcze w tym roku pojawią się telefony z dwurdzeniowymi procesorami Tegra 2. Co to zmieni na rynku Androidowym? Otóż niektóre gry są pisane tylko na te dwurdzeniowe telefony. Unreal Engine 3 został już zaprezentowany na urządzeniach z Tegrą 2, i działa pięknie. Nie znaczy to jednak, że takie gry nie będą po jakimś czasie przeniesione również na słabsze telefony, bo np. SGS ma w sobie dużo potencjału graficznego. Fakt pozostaje jednak faktem, że wielkie studia pracują nad premierami gier na wiele platform na raz, a dwurdzeniowe procesory ułatwią optymalizację tych gier na Androida.

dungeon-defenders_1

Trendy Entertainment, producent Dungeon Defenders, multiplayerowego połączenia RPG z ostatnio popularnym gatunkiem tower defence, przygotowuje tą grę na wiele platform jednocześnie. Będzie ona dostępna również pod Androidem, ale na początku tylko na sprzęt z dwoma rdzeniami na pokładzie.
Czekając na nowe sprzęty zobaczcie co oferuje sobą Dungeon Defenders, i czego możemy oczekiwać w przyszłości po grach na Androida.  
Andy Rubin stwierdził niedawno w wywiadzie, że gry nie są na razie najmocniejszą stroną Androida. Wraz z Gingerbreadem i Honeycombem ta sytuacja ma się zmienić.

Źródło: androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy