Samsung Galaxy S4 Zoom to nadchodzący następca Galaxy Camera?

Piotr Andrzejewski Piotr Andrzejewski Newsy
gs4-zoom

Ostatnie dni obfitowały w informacje o nowych produktach Samsunga, wykorzystujących znaną markę Galaxy S4. Widzieliśmy już więc niedużego Galaxy S4 Mini, a także stworzonego z myślą o osobach aktywnych, wzmocnionego Samsunga Galaxy S4 Active. Wygląda na to, że to nie koniec nowości, a już niebawem do tego grona dołączy hybryda smartfona oraz aparatu kompaktowego.

schermafbeelding-2013-06-08-om-02.09.33

Ma ona nosić nazwę Galaxy S4 Zoom, a urządzenie to było bohaterem kilku różnych przecieków w ciągu ostatnich dni – oprócz nieoficjalnego zdjęcia prasowego przedostały się do Sieci również rzeczywiste zdjęcia prezentujące nadchodzącą nowość Samsunga. Mamy tu w praktyce do czynienia z dosłownym połączeniem aparatu kompaktowego z telefonem, a Galaxy S4 Zoom wygląda przez to odrobinę pokracznie.

Jeżeli chodzi o domniemaną specyfikację techniczną, to pod tym względem bliżej mu do GS4 Mini, niż do „zwykłego” Galaxy S4. Mamy tu więc ekran 4,3″ o rozdzielczości qHD (960×540) oraz dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz, a całością zarządza Android 4.2 Jelly Bean. Jeżeli chodzi o wyposażenie aparatu, to pod obiektywem o dziesięciokrotnym zoomie optycznym znajdziemy matrycę oferującą solidne 16 MPx.

Po doświadczeniach z Galaxy Camera zdaje się więc, że Samsung nie zaprzestał swoich prób w segmencie tzw. „inteligentnych aparatów”. Premiery Galaxy S4 Zoom możemy się spodziewać już wkrótce i możliwe, ze odbędzie się ona na konferencji zaplanowanej na 20 czerwca.

galaxy-s4-zoom

źródło: techtastic.org

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy