ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 9, noki a1p, nokia skaner w ekranie

Nokia dołączy do grona „chińczyków” – skaner odcisków w ekranie

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

O Nokii 9 słyszymy już od jakiegoś czasu. Smartfon ten w tym momencie prezentuje się kusząco, choć nie mamy pewności, co do wszystkich informacji. Podążając jednak za najnowszymi przeciekami, możemy spodziewać się, że Nokia 9 dołączy do grona smartfonów ze zintegrowanym z ekranem czytnikiem linii papilarnych.

Nokia 9 z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Do najnowszych informacji dotarł Roland Quandt, popularny leakster. Według niego HMD Global Oy pełną parą pracuje nad Nokią 9, którą możemy poznać także pod nazwami Nokia A1P czy Nokia A1 Plus. Najnowszy smartfon ma zostać wyposażony w procesor, który napędza większość tegorocznych topowych urządzeń, czyli jednostkę Qualcomm Snapdragon 845.

Najważniejsza zdaje się być jednak informacja dotycząca integracji skanera linii papilarnych z ekranem. HMD ma pracować w tej kwestii z Foxconn. Nokia 9 prawdopodobnie otrzyma ekran OLED, którego produkcją ma się zająć LG Display. Wyświetlacz ma się charakteryzować bardzo cienką warstwą szkła, dzięki czemu umieszczenie czytnika nie powinno stanowić problemu. Tym samym fiński flagowiec dołączyłby do chińskiego grona oferującego już takie zabezpieczenie – czy w postaci smartfonów Vivo, czy Xiaomi.

Prezentacja Nokii 9 przewidywana jest na czas targów IFA 2018, odbywających się w Berlinie na przełomie sierpnia i września. Do tego czasu z pewnością możemy liczyć na więcej informacji.

źródło: Twitter, winfuture

Sprawdź najnowsze wpisy