Czym zaskoczy nas LG jesienią? V40 z rekordową liczbą aparatów

Łukasz Pająk Newsy 2018-06-26

LG w tym roku ma ostatecznie zaprezentować aż 5 flagowych modeli. Większość z nich już poznaliśmy. Koreańczycy przedstawili odświeżoną wersję V30 w postaci V30S ThinQ, w pełni flagowego G7 ThinQ, jak i V35 ThinQ, który stanowi połączenie dwóch poprzednich, ale też jest dostępny na wyłączność w Stanach Zjednoczonych. W drodze jest kolejna propozycja, czyli V40 ThinQ, od której tak naprawdę ciężko oczekiwać czegokolwiek rewolucyjnego, bo co nowego może firma wymyślić względem V35 ThinQ? Okazuje się, że jeszcze jest sporo do nadrobienia – przynajmniej w kwestii aparatów.

LG V40 ThinQ z aż 5 aparatami?

Do takiej informacji dotarł portal Android Police, który zdradza kolejne szczegóły. Oczywiście będzie to połączenie 2 matryc z przodu i 3 z tyłu. Pierwszy zestaw ma pozwalać użytkownikowi na odblokowywanie V40 ThinQ za pomocą twarzy. W jakim celu pojawią się 3 obiektywy z tyłu? Dotychczas LG, jako jeden z nielicznych producentów wykorzystywał dodatkowy moduł do ujęć szerokokątnych. Tego rozwiązania nie zabraknie, aczkolwiek wciąż nie wiemy za co będzie odpowiadało trzecie oko na świat – możliwości są dwie, czyli teleobiektyw lub obraz monochromatyczny.

LG G7 ThinQ

Niestety, ale źródła też podają, że pojawi się notch, czyli wycięcie w wyświetlaczu. Jednak w tym wypadku powinna zostać zastosowana technologia AMOLED, więc znajdzie się pozytyw, bo oczywiście będzie można „ukryć rogi”. Poza tym standard, czyli Snapdragon 845 będzie odpowiedzialny za obliczenia i nie zabraknie dedykowanego przetwornika audio. Czytnik linii papilarnych wciąż ma pozostać na tyle, podczas gdy pojawi się dodatkowy przycisk odpowiedzialny za Asystenta Google.

Zobacz też: Przeglądanie Konta Google nigdy nie było prostsze.

Patrząc na opinie użytkowników LG V30, firma musi się też skupić na dopracowaniu szczegółów w postaci chociażby lepszego wyświetlacza. Wybrane partie wyraźnie odstawały od konkurencji. W przypadku aparatu możemy spodziewać się wielkiej rewolucji lub kompletnej klapy – od Koreańczyków po prostu oczekuje się świetnej jakości zdjęć i filmów.

źródło: Android Police • Dragon84

  Po co trzy aparaty z tyłu, rozumiem że niektórym to podoba się ale dla mnie to bez sensu. Maksymalnie dwa (to i tak dużo) w zupełności wystarczą. Cóż czytałem że lg spada w dół, nie wiem czy to coś pomoże.

  • variete

   Ale kogo obchodzi twój problem ze zrozumieniem?
   Jest to całkiem logiczne: obiektyw szerokokątny, standardowy i tele. Nie podoba ci się – nikt cię nie zmusza do zakupu.

   spada w dół

   Czyli wg ciebie, można spadać również w górę, że koniecznie musiałeś doprecyzować, że jednak „w dół”?

  • Bart

   3 aparaty to 3 razy wiecej danych. Mozna je laczyc w calosc, tworzyc glebie ostrosci. Telefony z duza iloscia soczewek beda wygrywac jakoscia zdjec, bo skoro nie moze byc jeden duzo, to dlaczego nie wiele malych i algorytmy, ktore zrobia co chcesz ze zdjeciem. To zagrozi nawet amatorskim i postraszy polprofesjonalne lustrzanki.

 • Kris

  Notch?
  Już wiem że nie będzie to mój następny telefon i piszę to jako zadowolony użytkownik LG V30

 • skazi B

  Wincyj aparatów 🙂

  • CezaR

   to jest passé!
   Teraz wincyj Ekranóffffffffff!! 🙂

  • Sławek

   Akurat szerokokątny obiektyw to jest funkcjonalność dla której przesiadłem się na LG G6. Jeśli LG zaprezentuje coś co zachowa szeroki kąt (może nieco poprawiając jego jakość) to jestem na TAK.

   Jak chcą niech montują nawet 5 aparatów z tyłu 🙂x