ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Partner do zarządzania zdjęciami

AirDrop na Androidzie? Google przygotowało własny system – zobacz jak go używać!

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Android rozwija się z każdą nową aktualizacją, a Google do systemu dodaje coraz więcej przydatnych funkcji. Jakiś czas temu Adam opisywał dla Was aplikację Files Go, czyli świetnego menadżera plików od giganta z Mountain View. Dziś zaprezentuję Wam ciekawą funkcję tego programu, która jest konkurentem AirDropa i pozwala na szybkie przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami znajdującymi się w pobliżu.  

Funkcja podobna do AirDropa na Androidzie? Wystarczy aplikacja Files Go

google files go udostępnianie plików airdrop

Dziś aplikacja Files Go doczekała się świetnej aktualizacji, która znacznie ulepszyła funkcję udostępniania plików osobom znajdującym się w pobliżu. Aby podzielić się dokumentami, wystarczy, że obie osoby zainstalowany będą mieć program Files Go od Google’a. Kolejnym krokiem jest przejście do zakładki udostępniania (jest to opcja znajdująca się w prawym dolnym rogu ekranu). Tam wystarczy skonfigurować swoje urządzenie – należy nadać mu odpowiednie uprawnienia i rozpoznawalną nazwę. Następnie za pomocą menadżera należy wybrać plik, którym chcemy się podzielić i poczekać na odnalezienie smartfona drugiej osoby. Całą operację wystarczy zaakceptować, klikając na nazwę urządzenia, do którego chcemy wysłać pliki – dokumenty zostaną zaszyfrowane, a następnie przesłane z prędkością aż do 490 Mb/s.

Zobacz też: Protesty przeciwko cenzurze sieci. Jak wziąć w nich udział?

System ten przetestowałem na swoim smartfonie – przesłanie pliku o rozmiarze 50 MB od momentu wybrania drugiego urządzenia zajęło mniej niż 20 sekund. Nie jest to wynik rewelacyjny, ale, jako że do operacji nie był wymagany dostęp do Internetu (aplikacja korzysta z funkcji Wi-Fi Direct), to można go zaakceptować. Jak oceniacie tę funkcję? Czy planujecie jej używać?

Sprawdź najnowsze wpisy