sony xperia z

Xperia Z kolejnym smartfonem w specjalnej edycji od Google?

Piotr Andrzejewski Piotr Andrzejewski Newsy
SonyXperiaZ

W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z precedensowym wydarzeniem, gdy Google zapowiedziało wypuszczenie na rynek specjalnych wersji flagowych smartfonów HTC One i Galaxy S4, wyposażonych w czystego Androida oraz z gwarancją szybkich aktualizacji do najnowszych wersji systemu. Wielu uznało to za znak zmian w polityce Google, gdyż jak dotąd podobnymi przywilejami cieszyły się wyłącznie urządzenia z serii Nexus.

W Sieci pojawiły się ostatnio pogłoski, jakoby portfolio smartfonów wspieranych oficjalnie przez Google miało się niebawem powiększyć o kolejny model z najwyższej półki. Mowa o Sony Xperia Z, który na rynku dostępny jest już od jakiegoś czasu. Przypomnijmy, że Sony już jakiś czas temu rozpoczęło prace nad AOSP dla Xperia Z, jednak pełne wsparcie od Google byłoby zdecydowanie czymś więcej, gwarantując w pełni stabilne działanie czystego Androida oraz szybkie i częste aktualizacje.

Jeżeli te rewelacje okażą się prawdą, to sytuacja zrobi się bardzo ciekawa i większość z liczących się producentów będzie miało w swej ofercie sprzęt wspierany przez Google. Interesujące będzie to, czy takie urządzenia będą cieszyć się zainteresowaniem konsumentów i czy tegoroczne eksperymenty z wypuszczaniem smartfonów w wersjach z czystym Androidem w przyszłości staną się standardem.

Sony-Xperia-Z-AOSP-video-640x326

źródło: phandroid.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy