Xperia Z kolejnym smartfonem w specjalnej edycji od Google?

Newsy

SonyXperiaZ

W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z precedensowym wydarzeniem, gdy Google zapowiedziało wypuszczenie na rynek specjalnych wersji flagowych smartfonów HTC One i Galaxy S4, wyposażonych w czystego Androida oraz z gwarancją szybkich aktualizacji do najnowszych wersji systemu. Wielu uznało to za znak zmian w polityce Google, gdyż jak dotąd podobnymi przywilejami cieszyły się wyłącznie urządzenia z serii Nexus.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W Sieci pojawiły się ostatnio pogłoski, jakoby portfolio smartfonów wspieranych oficjalnie przez Google miało się niebawem powiększyć o kolejny model z najwyższej półki. Mowa o Sony Xperia Z, który na rynku dostępny jest już od jakiegoś czasu. Przypomnijmy, że Sony już jakiś czas temu rozpoczęło prace nad AOSP dla Xperia Z, jednak pełne wsparcie od Google byłoby zdecydowanie czymś więcej, gwarantując w pełni stabilne działanie czystego Androida oraz szybkie i częste aktualizacje.

Jeżeli te rewelacje okażą się prawdą, to sytuacja zrobi się bardzo ciekawa i większość z liczących się producentów będzie miało w swej ofercie sprzęt wspierany przez Google. Interesujące będzie to, czy takie urządzenia będą cieszyć się zainteresowaniem konsumentów i czy tegoroczne eksperymenty z wypuszczaniem smartfonów w wersjach z czystym Androidem w przyszłości staną się standardem.

Sony-Xperia-Z-AOSP-video-640x326

źródło: phandroid.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x