Nokia zaktualizuje 4 modele i wprowadzi nowy sposób odblokowywania

Łukasz Pająk Newsy 2018-06-25

Wraz z pojawieniem się nowych proporcji wyświetlaczy, wielu producentów było zmuszonych przenieść czytnik linii papilarnych na tył obudowy. Większość, ponieważ reszta już tak umieszczała ten skaner lub w ogóle przestała go wykorzystywać. W ramach rekompensaty pojawiły się nowe sposoby na odblokowywanie urządzeń – od najbardziej zaawansowanych, jak Face ID w iPhonie X, przez rozpoznawanie tęczówek w Samsungu Galaxy S8, po rozpoznawanie twarzy w całej reszcie. Właśnie tym ostatnim zainteresowała się Nokia, która zapowiedziała, że stosowna aktualizacja trafi do czterech smartfonów.

Finowie znani są z tego, że chcą jak najlepiej podchodzić do tematu wsparcia swoich urządzeń. Jakby nie patrzeć, wszelkie zapowiedzi są imponujące na miarę rynku smartfonów z Androidem. Jedynie Google stoi przed nimi oraz poprawa czasu oczekiwania na wydania aktualizacji dla poszczególnych modeli.

Odblokowywanie twarzą dla 4 smartfonów Nokii

nokia 8 scirocco

Aktualizacja, która ma pojawić się w przeciągu kolejnych miesięcy ma trafić na następujące modele:

Firma nie zdradza szczegółów na temat innych urządzeń, które też miałyby otrzymać możliwość odblokowywania twarzą. Teoretycznie Nokia X6 czy też nadchodząca Nokia 5.1 Plus zdają się być idealnymi kandydatami. Być może to właśnie wraz z premierą tego drugiego zostanie światu przedstawiona nowa funkcja po raz pierwszy. Co z pozostałymi modelami? Tu na przeszkodzie może stać specyfikacja.

Zobacz też: O tym, jak Mistrzostwa Świata wyglądały w sklepach…

Oczywiście należy pamiętać, że ta forma odblokowywania urządzeń nie niesie za sobą takich zalet bezpieczeństwa, jak w przypadku rozwiązań biometrycznych (Face ID, czytnik linii papilarnych, skaner tęczówek).

źródło: GSMArena • Joanna

  Producenci telefonów z Androidem sami ciężko pracują na renomę i bardzo dobre postrzeganie iPhonów jak również bardzo dobrą sprzedaż urządzeń z logiem ogryzka. Niemal wszyscy implementują te same rozwiązania co Apple jednak nikt nawet nie stara się ukryć, że w ich wydaniu to słaba, zawodna i opracowana w pośpiechu imitacja funkcji znanych z iPhona. Wydaje się więc logiczne i naturalne, że jeśli chodzi o osoby nie będące maniakami technologii każdy kogo tylko stać kupi iPhona, bo sami producenci telefonów z Androidem wysyłają jasny przekaz, że ich produkty to tylko nieudolna próba skopiowania iPhonów, której daleko do jakości oryginału.

 • LukaszAang

  A Smart lock i blokowanie twarzą to jest chyba coś innego ,bo to że starsze telefony to miały to może być właśnie to,a ta nowa aktualizacja wprowadza chyba całkowicie inny mechanizm ,jeżeli się mylę to proszę o poprawienie 😊

  • Lookso

   Oczywiście należy pamiętać, że ta forma odblokowywania urządzeń nie niesie za sobą takich zalet bezpieczeństwa, jak w przypadku rozwiązań biometrycznych (Face ID, czytnik linii papilarnych, skaner tęczówek).

   Po tym zdaniu śmiem twierdzić, że będzie to zwykłe odblokowanie twarzą, takie jak kiedyś już było dostępne. Ale jak się mylę, to też czekam na wyprowadzenie mnie z błędu 🙂

 • Lookso

  Nie rozumiem tego hajpu na odblokowanie twarzą. To miałem w starym Samsungu Galaxy S4 na Androidzie 4.x, bo bodajże wtedy to wprowadzono o ile się nie mylę. Teraz to jest takie „emejzing” 🙂

  • Jonny

   Dokładnie to pisałem kilka miesięcy temu, ja ci powiem że miałem to na jeszcze starszym sony ericssonie wt19i po aktualizacji do 4.0 Ics „4.0 19 października 201 – […]nowa metoda odblokowywanie: Face Unlock (polega na rozpoznawaniu twarzy)”

  • Direct

   Też to miałem w Sony na Kit-Kacie 4.4.4.

 • Linkyop

  Nowa?

  • Łukasz Pająk

   Nowa Nokia 😉

   • Linkyop

    „Nowa zaktualizuje 4 modele”

    ???x