Wraz z pojawieniem się nowych proporcji wyświetlaczy, wielu producentów było zmuszonych przenieść czytnik linii papilarnych na tył obudowy. Większość, ponieważ reszta już tak umieszczała ten skaner lub w ogóle przestała go wykorzystywać. W ramach rekompensaty pojawiły się nowe sposoby na odblokowywanie urządzeń – od najbardziej zaawansowanych, jak Face ID w iPhonie X, przez rozpoznawanie tęczówek w Samsungu Galaxy S8, po rozpoznawanie twarzy w całej reszcie. Właśnie tym ostatnim zainteresowała się Nokia, która zapowiedziała, że stosowna aktualizacja trafi do czterech smartfonów.

Finowie znani są z tego, że chcą jak najlepiej podchodzić do tematu wsparcia swoich urządzeń. Jakby nie patrzeć, wszelkie zapowiedzi są imponujące na miarę rynku smartfonów z Androidem. Jedynie Google stoi przed nimi oraz poprawa czasu oczekiwania na wydania aktualizacji dla poszczególnych modeli.

 

Odblokowywanie twarzą dla 4 smartfonów Nokii

nokia 8 scirocco

Aktualizacja, która ma pojawić się w przeciągu kolejnych miesięcy ma trafić na następujące modele:

Firma nie zdradza szczegółów na temat innych urządzeń, które też miałyby otrzymać możliwość odblokowywania twarzą. Teoretycznie Nokia X6 czy też nadchodząca Nokia 5.1 Plus zdają się być idealnymi kandydatami. Być może to właśnie wraz z premierą tego drugiego zostanie światu przedstawiona nowa funkcja po raz pierwszy. Co z pozostałymi modelami? Tu na przeszkodzie może stać specyfikacja.

Zobacz też: O tym, jak Mistrzostwa Świata wyglądały w sklepach…

Oczywiście należy pamiętać, że ta forma odblokowywania urządzeń nie niesie za sobą takich zalet bezpieczeństwa, jak w przypadku rozwiązań biometrycznych (Face ID, czytnik linii papilarnych, skaner tęczówek).

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.