Surface Phone to smartfon, na którego zapowiedź czeka ogromna ilość fanów giganta z Redmond. To urządzenie może zrewolucjonizować rynek urządzeń przenośnych, głównie za sprawą swojej interesującej budowy oraz działania pod kontrolą systemu Windows 10. Z biegiem czasu przecieki zaczynają robić się jednak coraz ciekawsze – dzięki portalowi LinkedIn możemy przypuszczać, że Surface Phone (nazwa kodowa – Andromeda) będzie działał pod kontrolą specjalnie przygotowanego układu Snapdragon 1000. 

Zobacz też: Przejrzyj najciekawsze darmowe i przecenione gry i aplikacje na Androida!

Snapdragon 1000 w Surface Phone (Andromeda)? Tak sugeruje pracownik Qualcomma

Na naszej stronie mogliście zapoznać się już z informacjami na temat Snapdragona 1000, także w tym artykule nie będę zagłębiał się w szczegóły. Warto jednak wspomnieć, że układ ten będzie dość spory – jego wymiary mają wynosić aż 20 mm x 15 mm. Skąd wiemy jednak, że Snapdragon 1000 ma szansę znaleźć się w mitycznym smartfonie Surface Phone, na którego czeka tak wielu użytkowników? Mówi nam o tym profil pewnego pracownika Qualcomma na portalu LinkedIn. Zrzut ekranu z fragmentu jego autoprezentacji możecie zobaczyć poniżej.

andromeda linkedin microsoft

Jak widać, pracownik chwali się, że w swojej karierze zajmował się on chipsetami SDM845 i SDM1000 dla m.in. Andromedy. Jak wiemy z wcześniejszych przecieków, Andromeda może być nazwą kodową nowego składanego smartfona od Microsoftu. Miejmy zatem nadzieję, że informacje te potwierdzą się, a Surface Phone faktycznie wyposażony zostanie w Snapdragona 1000. Wiadomość ta mogłaby bowiem raz na zawsze odmienić świat urządzeń mobilnych.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.