Android – interes życia dla Google

Newsy

Android_Googleplex

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jak niektórzy z Was wiedzą, Android nie był od samego poczatku własnością Google. Firma Android Inc. zajmująca się produkcją software’u dla urządzeń bezprzewodowych została kupiona przez Google w 2005 roku za około 50 milionów dolarów. David Lawee, wicedyrektor ds. rozwoju powiedział niedawno, że był to „zakup życia” dla Google. Andy Rubin, teraz nam dobrze już znany, był właścicielem tej firmy w momencie wykupienia jej przez Google. David na początku był sceptyczny co do zakupu i do samego Rubina, ale teraz Andy stał się ojcem sukcesu Androida i szefostwo nie wątpi w jego wartość.
Czemu „zakup życia”? Otóż na ostatnim zebraniu inwestorów, szefostwo chwaliło się, że Google zarabia już 1 miliard dolarów rocznie na reklamach na urządzeniach mobilnych. Rynek dalej się rozwija, a Eric Schmidt ostatnio rozpowiadał, że 10 miliardów dolarów na rok jest spokojnie w ich zasięgu.
Pozostaje nam trzymać kciuki za dalszy niepowstrzymany rozwój Androida 🙂

Źródło: Engadget.com, przez Venturebeat.com 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x