Android_Googleplex

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Jak niektórzy z Was wiedzą, Android nie był od samego poczatku własnością Google. Firma Android Inc. zajmująca się produkcją software’u dla urządzeń bezprzewodowych została kupiona przez Google w 2005 roku za około 50 milionów dolarów. David Lawee, wicedyrektor ds. rozwoju powiedział niedawno, że był to „zakup życia” dla Google. Andy Rubin, teraz nam dobrze już znany, był właścicielem tej firmy w momencie wykupienia jej przez Google. David na początku był sceptyczny co do zakupu i do samego Rubina, ale teraz Andy stał się ojcem sukcesu Androida i szefostwo nie wątpi w jego wartość.
Czemu „zakup życia”? Otóż na ostatnim zebraniu inwestorów, szefostwo chwaliło się, że Google zarabia już 1 miliard dolarów rocznie na reklamach na urządzeniach mobilnych. Rynek dalej się rozwija, a Eric Schmidt ostatnio rozpowiadał, że 10 miliardów dolarów na rok jest spokojnie w ich zasięgu.
Pozostaje nam trzymać kciuki za dalszy niepowstrzymany rozwój Androida 🙂

Źródło: Engadget.com, przez Venturebeat.com 
Maciej Rebajn