Najnowsza aktualizacja OnePlusa potrafi zrujnować zużycie akumulatora

Łukasz Pająk Newsy 2018-06-24

OnePlusa bardzo często chwalimy za świetne podejście do aktualizacji. Po pierwsze producent ten wydaje bardzo szybko nowe wersje Androida, a po drugie słucha potrzeb użytkowników. Wystarczy wspomnieć o odblokowywaniu twarzą, które trafiło do OnePlus 5T ze względu na przeniesienie czytnika linii papilarnych na tył, a na prośbę fanów zostało przeniesione na starsze urządzenia. Jednak nie zawsze wszystko układa się idealnie – szczególnie z ostatnimi aktualizacjami, które potrafią drastycznie wpłynąć na zużycie akumulatora.

Niedawno OnePlus zaktualizował wszystkie wspierane przez siebie modele. Oznacza to, że nowe wersje oprogramowania pojawiły się dla OnePlus 3, OnePlus 3T, OnePlus 5, OnePlus 5T i OnePlus 6.

Aktualizacja OnePlus skraca życie akumulatora

OnePlus ma też to do siebie, że skupia swoich fanów na własnym forum. Społeczność zgromadzona wokół tej firmy jest ogromna, więc informacje o wszelkich problemach docierają niemalże natychmiastowo do samego producenta. Nie inaczej wygląda sytuacja tym razem, bo właśnie na forum pojawiło się od groma wątków, jakoby nowe oprogramowanie drastycznie wpłynęło na zarządzanie energią smartfonów. W przypadku informacji dotyczących OnePlus 6, straty sprowadzają się do połowy czasu standardowej pracy sprzed aktualizacji. Do tego dochodzą przypadki, gdzie urządzenie wyłącza się z powodu braku energii, podczas gdy wskazania oprogramowania mówiły o 50% naładowaniu.

Zobacz też: Zainstaluj Good Lock na swoim Samsungu!

Z racji, że posiadam OnePlus 6 to mogę się w tej kwestii wypowiedzieć. Nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z działaniem mojego smartfona – zarówno pod kątem wydajnościowym, jak i zużycia energii. Przeprowadzając krótkie „śledztwo” wśród innych, polskich użytkowników również nikt nie spotkał się z podobnymi przypadkami. Niemniej jednak warto mieć na względzie zgłoszenie – zgłoszeń jest coraz więcej.

źródło: GSMArena • Adams

  5T.. nie widzę różnicy po aktualizacji

 • Vatrax

  OP6 nie zauważyłem problemu.

 • variete

  (…) potrafi zrujnować zużycie akumulatora

  „Zrujnować zużycie”? Łukasz… jak Ty czasami coś palniesz, to „kilo waży”.
  To jak „zepsuć awarię”…

 • Kelevra1902

  Aktualny 5T, ładowałem 24h temu, 2h SOT, 78% naładowania. Straszna ta aktualizacja.

  • Pan Rafał (r4ph4ell)

   Oj jaka straszna… Aż strach się bać ;P

 • haVoc vulTure

  Wlasnie przez te slynne aktualizacje oneplusa, ktore potrafia czasami namieszac, zdecydowalem sie na smartfon konkurencji.

  • Pan Rafał (r4ph4ell)

   Taa… Namieszac potrafia, ale nigdy na minus ;D wolę częstsze aktualizacje niż ich brak.

   • haVoc vulTure

    To prawda, tez jestem tego samego zdania. To co robia obecnie htc i motorola wola o pomste do nieba.

  • Jan Novak

   Co kupiłeś?

   • haVoc vulTure

    Nie bede sie chwalil ;), jeden z flagowcow z zeszlego roku. Wzialem na abonamenty ale telefon jest w pelni odblokowany i bez zadnego syfu od operatora.

 • arek891

  U mnie na całkiem nowym (2 miesiace jakos) 5T bateria zleciała strasznie na tej aktualizacji (5.1.3). Myślę, że 50% czasu baterii spokojnie :/x