ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy j2 core prime android go

Samsung testuje pierwszego smartfona z Android Go – nie zapomniano o Polsce

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung stara się iść swoją ścieżką, kompletnie oderwaną od innych producentów. Zauważyliście, że Koreańczycy niechętnie przyznają się do Androida, a na każdym kroku zaznaczają zalety Samsung Experience? Firma tak naprawdę przestała uczestniczyć w projektach Google – próżno szukać jakiegokolwiek modelu należącego do Android One, ale może się to zmienić w przypadku Android Go. Jak ogłasza SamMobile, trwają właśnie testy pierwszego modelu, który ma odmienić całą sytuację. Samsung stawia na Galaxy J2 Core.

O ile dopisek może przypominać złe czasy, gdy Koreańczycy bardzo mieszali różnymi nazwami do tego stopnia, że nikt nie był w stanie ustawić hierarchii, to dzisiaj nie jest już tak źle. Jak donoszą różnorakie raporty, na świecie już możemy się spotkać z SM-J260G, SM-J260F, SM-J260G i SM-J260M. Jak to Samsung ma w zwyczaju, ostatnia litera oznacza region, na który dedykowany ma być model. Nas tradycyjnie najbardziej interesuje ten drugi (z „F”). Właśnie jego będziemy mogli spotkać, bo jak się okazuje – również w Polsce trwają testy.

Samsung Galaxy J2 Core – Android Go to tanie modele

samsung galaxy j2 core prime android go

Często zwracacie uwagę, że Koreańczycy przesadzają z wyceną swoich urządzeń. Poniekąd może tak być, ale pamiętajmy o dodatkowych kosztach marketingu. Oczywiście w przypadku Android Go liczy się tylko cena. Nie liczmy na świetną specyfikację. Niemalże pewniakiem jest 1 GB RAM, ale zaskakujący może okazać się układ obliczeniowy. W różnych źródłach pojawia się Universal7570_Go, co możemy rozumieć, jako Exynosa 7570. Układ ten został zaprezentowany niecałe 2 lata temu jako konkurent dla Snapdragona 410. Tym sposobem na ponadprzeciętną wydajność w tej klasie nie liczcie, ale też nie wiemy, czy nie zostanie on usprawniony lub wręcz przeciwnie. Zważywszy na to, że znamy już 4,7-calowego Galaxy J2 i 4,5-calowego Galaxy J2 Core Prime, to pozostała specyfikacja zdaje się być mniej, więcej znana:

  • 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD)
  • aparaty:
    • przód: 2 MPx
    • tył: 5 MPx
  • akumulator o pojemności 2000 mAh
  • Android 8.1 Oreo (Go)

Zobacz też: Pokemon Go wciąż jest żywe!

Czy to będzie sukces? Na pewno Samsungowi brakuje takiego modelu, ale identycznie wygląda sytuacja z rodziną Android One. W nią Koreańczycy też nie inwestują. Wyobrażacie sobie Galaxy A8+ w wydaniu z czystym Robocikiem?

źródło: SamMobile, XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy