Galaxy S10 prototyp

Galaxy S10 nie będzie miał skanera tęczówki, ale w zamian Samsung da coś lepszego

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Nie oszukujmy się – skaner tęczówki oka w smartfonach Samsunga to delikatna porażka. Częściej nie działa niż działa, a jak już działa, to strasznie wolno. Jak się okazuje, Galaxy S10 najprawdopodobniej zostanie pozbawiony tej funkcji odblokowywania smartfona. Na szczęście Samsung zamierza nam dać coś w zamian.

Galaxy S10 – co zaoferuje w zamian za usunięty skaner tęczówki oka?

Według koreańskich mediów, potwierdzi się to, o czym spekulowano już od dawna – Galaxy S10 będzie miał czytnik linii papilarnych zatopiony w ekranie. Ponadto, jubileuszowy smartfon Koreańczyków będzie miał znacząco poprawioną funkcję rozpoznawania twarzy, która ma być zbliżona do tej znanej m.in. z iPhone’a X.

Usunięcie technologii rozpoznawania tęczówki pozwoli Samsungowi oszczędzić kilka dolarów na każdym urządzeniu, dzięki czemu firma będzie mogła je zainwestować w dopracowanie czytnika linii papilarnych w ekranie i poprawienie funkcji rozpoznawania twarzy.

Zobacz także: Masz problem z ekranem w nowej Xperii? Sony odeśle Cię z kwitkiem

Osobiście nie mogę się doczekać, co Samsung przyniesie wraz ze swoim nowym smartfonem. Kilka dni temu wyciekł prawdopodobny design Galaxy S10, co jeszcze bardziej podsyciło mój apetyt. Mówiąc krótko – nie mogę się doczekać!

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy