HTC powstaje z kolan? Najnowsze wyniki finansowe na to wskazują.

Newsy

peter-chou-htc-one-640x306

Wszyscy dobrze wiemy, że ostatnie miesiące nie należały dla HTC do najłatwiejszych. Sytuacja zdawała się być wyjątkowo poważna kilka tygodni temu, gdy o swoim odejściu z firmy poinformowało kilkoro pracowników z wysokiego szczebla. Opublikowane dziś wyniki finansowe za miniony miesiąc wyglądają jednak optymistycznie, a zaprezentowane rezultaty nie były równie dobre od czerwca zeszłego roku.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Dochód HTC w maju wyniósł ponad $970 mln dolarów i jest on blisko 50% większy od tego zanotowanego w poprzednim miesiącu. Wciąż, w porównaniu do ubiegłego roku dochód jest niższy, choć niewiele, bo o trochę ponad 3%.

htc

Zdaje się więc, że flagowy model HTC One zdołał w wyraźny sposób wpłynąć na zyski tajwańskiego producenta, można też sądzić, że tendencja wzrostowa utrzyma się w czerwcu, gdy coraz większa ilość operatorów z całego świata wprowadzi tego smartfona do oferty. By utrzymać taki stan rzeczy przez kolejne miesiące HTC będzie musiało niebawem wprowadzić nowe, interesujące urządzenia. Od jakiegoś czasu słyszymy już plotki o mniejszej wersji One, jak również o nadchodzącym smartfonie z niemalże sześciocalowym ekranem i jeżeli zyskają one uznanie klientów, to sytuacja finansowa firmy może się ustabilizować.

 

źródło: thenextweb.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x