Nowe statystyki Androida: Jelly Bean rośnie, ale wciąż dominuje Gingerbread

Piotr Andrzejewski Newsy 2013-06-04

IMG_0022

Google regularnie publikuje statystyki, prezentujące nam aktualny rozkład poszczególnych wersji Androida w ramach całej platformy. Mogą być one szczególnie przydatne dla deweloperów, przygotowujących swoje aplikacje pod konkretne odmiany systemu, dają nam też przy tym ogólne pojęcie o sytuacji na rynku. Przypomnijmy, że od niedawna do statystyk są wliczane jedynie urządzenia aktywnie korzystające ze Sklepu Play.

nexusae0_platform_thumb

W tym miesiącu dość wyraźny wzrost zaliczył Android Jelly Bean, a jego wersje 4.1 oraz 4.2 znajdują się już na co trzecim urządzeniu na rynku. Wciąż trudno jest to uznać za sukces, zwłaszcza, że od wydania JB minął już przecież rok. Znaczenie IceCream Sandwich powoli maleje, zmniejszając się o 1 pkt procentowy względem ostatniego okresu. Tendencję spadkową ma również Android 2.3 Gingerbread, jednak z wynikiem 36,5% jest to niestety wciąż najpopularniejsza wersja systemu.

Można sądzić, że takie tendencje stopniowego zmniejszania się udziału starszych odmian Androida na rzecz nowszych edycji będą kontynuowane w najbliższych miesiącach i wynikają ze stopniowego zamieniania starszych smartfonów nowymi, jak również z wypuszczania przez producentów spóźnionych aktualizacji.

 

źródło: androidpolice.comPrzewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x