IMG_0022

Google regularnie publikuje statystyki, prezentujące nam aktualny rozkład poszczególnych wersji Androida w ramach całej platformy. Mogą być one szczególnie przydatne dla deweloperów, przygotowujących swoje aplikacje pod konkretne odmiany systemu, dają nam też przy tym ogólne pojęcie o sytuacji na rynku. Przypomnijmy, że od niedawna do statystyk są wliczane jedynie urządzenia aktywnie korzystające ze Sklepu Play.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

nexusae0_platform_thumb

W tym miesiącu dość wyraźny wzrost zaliczył Android Jelly Bean, a jego wersje 4.1 oraz 4.2 znajdują się już na co trzecim urządzeniu na rynku. Wciąż trudno jest to uznać za sukces, zwłaszcza, że od wydania JB minął już przecież rok. Znaczenie IceCream Sandwich powoli maleje, zmniejszając się o 1 pkt procentowy względem ostatniego okresu. Tendencję spadkową ma również Android 2.3 Gingerbread, jednak z wynikiem 36,5% jest to niestety wciąż najpopularniejsza wersja systemu.

Można sądzić, że takie tendencje stopniowego zmniejszania się udziału starszych odmian Androida na rzecz nowszych edycji będą kontynuowane w najbliższych miesiącach i wynikają ze stopniowego zamieniania starszych smartfonów nowymi, jak również z wypuszczania przez producentów spóźnionych aktualizacji.

 

źródło: androidpolice.com
Piotr Andrzejewski