Kirin 970 autorski układ Huaweia, który zasila m.in. ich najnowszego flagowca P20 Pro. Jak się okazuje, już wkrótce może powstać smartfon, którego procesor będzie dwa razy potężniejszy od tego w P20 Pro. Mówiąc krótko, Huawei prawdopodobnie pracuje nad Kirinem 1020, który będzie aż dwa razy wydajniejszy od Kirina 970.

Kirin 1020 – co o nim wiemy?

Prócz tego, że ma on być dwa razy potężniejszy od obecnego Kirina 970, Kirin 1020 ma być produkowany prosto w firmie, a nie tak jak dotychczas, poza firmą. Takie rozwiązanie pozwoli znacznie obniżyć koszty produkcji, co może zaowocować niższymi cenami flagowców Huaweia, które ten procesor będzie napędzał. Mało tego, Huawei chce stać się realnym konkurentem Qualcomma.

Huawei Kirin

Zobacz także: Cenzura internetu przeszła. Co teraz?

Kirin 970 był pierwszym na świecie procesorem, który bazował na sztucznej inteligencji, więc nic dziwnego, że Huawei chce, by ich nowy układ także był wyjątkowy. Niestety na chwilę obecną nie wiemy nic więcej o nadchodzącym procesorze – ani kiedy się pojawi, ani który smartfon dostanie go jako pierwszy.

Warto zaznaczyć, że podane informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone – wciąż są to tylko plotki, które co prawda mają dużą szansę okazać się prawdą.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.