ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S4 Mini oficjalnie zapowiedziany

Autor: Mateusz Gadzina Kategoria: Newsy
miniq

Samsung Galaxy S4, co by o nim nie mówić, sprzedaje się wyśmienicie i bije wszystkie rekordy poprzednika. Od pewnego czasu pojawiały się także informację o mniejszym bracie najnowszego urządzenia koreańskiej firmy, Samsung jednak nie komentował ich aż do teraz. Dzisiaj oficjalnie ogłoszono, że Samsung Galaxy S4 Mini już wkrótce trafi do sprzedaży. Przy okazji ujawniono też kompletną specyfikację urządzenia – jedyne czego brakuje to informacja o cenie i data premiery.

Urządzenie zostało wyposażone w ekran Super AMOLED o rozdzielczości 960 x 540 i przekątnej 4,3 cala. Płynne działanie ma zapewnić 1,5 GB pamięci RAM oraz dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,7 GHz. 8 GB pamięci wbudowanej nie wygląda za dobrze, na szczęście jednak znajdziemy slot na karty pamięci, które pozwolą powiększyć dostępne miejsce nawet o 64 GB.

s4miniw

Urządzenie zadebiutuje z najnowszą obecnie dostępną wersją systemu Android – Jelly Bean 4.2.2. Dostaniemy również część rozwiązań znanych z Galaxy S4 (m.in. S Health czy S Translator). Oprócz tego będziemy mogli wybierać między 3 wersjami urządzenia (3G, 3G Dual Sim i LTE) oraz dwoma kolorami (White Frost and Black Mist). Poniżej pełna specyfikacja:

spec


Niestety, nie znamy ani daty premiery, ani ceny urządzenia. Jeśli wierzyć plotkom, koszt zakupu może oscylować wokół kwoty 350 euro. Skusilibyście się na taki sprzęt za podaną wcześniej przewidywaną cenę?

źródło: androidauthority.com

Sprawdź najnowsze wpisy