ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 6

Nowa aktualizacja OxygenOS naprawia bardzo poważny błąd w OnePlus 6

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

OnePlus produkuje bardzo dobre smartfony, lecz czasami zdarza im się zaliczyć mniejszą czy większą wpadkę z oprogramowaniem. Tytułowy błąd dotyczy luki w bootloaderze, która pozwalała osobom niepowołanym uruchomić zainfekowany obraz systemu. Nokia tymczasem zaliczyła wpadkę udostępniając złą aktualizację, przez co wielu użytkowników mogło napotkać potencjalne problemy ze swoimi smartfonami.

OnePlus 6 luka w bootloaderze

Różnica pomiędzy tymi dwoma wpadkami jest taka, że OnePlus naprawił już swój błąd – OnePlus 6 otrzymał właśnie stosowną aktualizację, która eliminuje problem z podatnym na ataki bootloaderem. Aktualizacja OxygenOS nosi oznaczenie 5.1.7 i już została udostępniona użytkownikom, jednak nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Spowodowane jest to oczywiście faktem, że jest ona wdrażana losowo.

Zobacz także: Cenzura internetu jest już niemal pewna, lecz jeszcze da się coś zrobić. Dołącz do walki o wolny internet!

Sama aktualizacja prócz naprawy krytycznego błędu poprawia także kilka mniejszych usterek, w których skład wchodzi choćby problem z ustawieniem funkcji „nie przeszkadzać” na określoną datę. Prócz tego, poprawiono drobne bugi i ogólną stabilność urządzenia. Jeśli zatem macie na swoim OnePlusie 6 system Oxygen 5.1.6, to czym prędzej sprawdźcie, czy nie można już pobrać nowej wersji.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy