sony xperia xz2

Sony wyjaśnia, dlaczego kończy rozwój swojego launchera

2 minuty czytania
Komentarze

Kilka dni temu Adam poinformował Was o tym, że Sony ponownie pokazuje, że jest niechętne w dalszy rozwój swojego działu mobilnego. Zewsząd dochodzą nas sprzeczne informacje – z jednej strony kiepskie wyniki finansowe, zapowiedzi końca rozwoju, a nawet sprzedaży marki Xperia. Z drugiej strony poznaliśmy bezramkowy wygląd Xperii XZ3, a teraz dochodzą pewne wyjaśnienia. Otóż okazuje się, że Sony swój launcher zamyka z potencjalnie pozytywnego powodu.

Jaka przyszłość czeka launcher Sony?

launcher sony nowy

Dokładniej rzecz biorąc we wtorek mogliśmy się dowiedzieć, że launcher Sony nie będzie dłużej rozwijany. Nie tylko Adam opisał tę sytuację jako kolejny znak końca japońskich smartfonów. Producent postanowił zareagować i wydał bardzo proste oświadczenie w całej sprawie. Okazuje się, że w drodze jest następca – stąd koniec dalszego rozwoju obecnego rozwiązania.

Po co w ogóle tworzyć następcę?

W ostatnich kilkunastu miesiącach można zauważyć, że coraz więcej producentów decyduje się odchudzać swoje nakładki, w tym launchery. Dążenie do „czystości” Androida – nie, nie jestem rasistą – ma swoje zalety, co doskonale pokazują wyłącznie pozytywne opinie na temat Oxygen OS, systemów Nokii czy też Motoroli. Patrząc na to, że Sony zamyka różne swoje usługi i programy, to ostatecznie może się okazać, że Japończycy też chcą iść tą drogą.

Zobacz też: Gmaila możesz jeszcze bardziej dostosować do siebie

Jakby nie patrzeć, dotychczasowy launcher Sony swoje lata już ma. Delikatne zmiany, co pół roku na niewiele się zdawały – wciąż można znaleźć elementy, które pamiętają chociażby KitKata. Z jednej strony to dobrze, bo stali użytkownicy czują się, jak u siebie wraz ze zmianą urządzeń, ale nowi niczym nie są zachęcani.

źródło: Xperia Blog

Motyw