ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

iPhone 3GS znowu w sprzedaży, cena zaskakuje

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

iPhone 3GS jest dziś reliktem przeszłości. Zaprezentowany w 2009 roku smartfon w swoim czasie robił wrażenie (choć już wtedy sporo namieszał raczkujący Android), jednak dziś chyba nikt nie chciałby z niego korzystać. Jeśli jednak ktoś chce wrócić do tamtych czasów to ma taką możliwość, musi tylko wyjechać do Korei Południowej.

Nowy iPhone 3GS u koreańskiego operatora

nowy iphone 3gs 2018

To nie żart – koreański operator SK Telink sprzedaje nieużywane iPhone’y 3GS. Nie, wcale nie wznowiono produkcji, to leżaki magazynowe. Przed sprzedażą zostały przetestowane, są jak najbardziej sprawne. Razem z telefonem otrzymujemy zestaw oryginalnych akcesoriów dołączonych do zestawu. Szczególnie zaskakuje cena – 44000 wonów południowokoreańskich, w przeliczeniu 148 zł. Oczywiście telefon kupimy bez umowy, nikt na szczęście nie wpadł na pomysł sprzedawania tego urządzenia w abonamencie.

Zobacz też: Apple zmienia podejście. Wyczekiwane usługi firmy debiutują w Polsce

Czy to ma sens? Skąd wzięły się te telefony?

Wznowienie sprzedaży może być nieco zaskakujące, jednak łatwo je wytłumaczyć – prawdopodobnie na jakimś magazynie zaginął karton (lub paleta) z telefonami i ktoś go właśnie odnalazł. Użyteczność takiego iPhone’a dziś jest niewielka, jednak na pewno operator nie będzie narzekał narzekał na brak zainteresowania. Tych telefonów już nie przybędzie, a posiadanie nieużywanego egzemplarza w idealnym stanie to dziś rzadkość. Gdybym miał taka możliwość, to sam kupiłbym nowego Sony Ericssona k770 i HTC HD2.

Sprawdź najnowsze wpisy