Ciemny motyw dla Samsungów

Ogólnosystemowe motywy bez roota w Androidzie P? Google wydaje oświadczenie

Newsy

Android od zawsze był systemem otwartym, który pozwalał na dowolność modyfikacji – użytkownik smartfona mógł zmienić niemalże wszystko, od czcionki aż po motyw systemu. Niestety Google powoli odchodzi od tego stanu rzeczy. Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że w Androidzie P nałożona została blokada na instalację motywów użytkownika. Okazuje się, że niestety nie zostanie ona zdjęta – dziś jeden z pracowników giganta z Mountain View postanowił skomentować sprawę.

Czy to koniec motywów bez roota na Androidzie?

Jak wynika z oświadczenia pracownika Google’a, możliwość instalacji motywów nie zostanie przywrócona do Androida, ze względu na fakt, że była to „luka bezpieczeństwa”. W komentarzu możemy przeczytać również, że system OMS odpowiedzialny za tę funkcję jest narzędziem dla producentów i dostęp do niego nie był planowany dla szerszej publiki. Wraz z aktualizacją oznaczoną numerem CVE-2017-13263 możliwość instalacji motywów bez roota została usunięta z Androida i w przyszłości nie powróci już do oprogramowania.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Włącznik ciemnego trybu już wkrótce na Pixelach. Co z resztą urządzeń?

Dla użytkowników oznacza to niestety same problemy. W niektórych wersjach Androida Oreo oraz we wszystkich odsłonach P instalacja motywów będzie możliwa tylko z uprawnieniami roota, a nie wszyscy użytkownicy lubią zabawę z modyfikowaniem swojego urządzenia. Niestety, ale wygląda na to, że wraz z kolejnymi miesiącami rozwój Substratum zacznie powoli umierać.

Źródło: Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x